W siedzibie TVP musiało zawrzeć. Para gejów zgłosiła telewizję do TSUE, jest wyrok instytucji!

Jakub Kwieciński oraz Dawid Mycek to para gejów, którzy aktywnie działają na rzecz społeczności LGBT w naszym kraju. Kwieciński w 2017 roku został zwolniony z pracy w Telewizji Polskiej. Stało się to nie długo po tym, jak publicznie wyznał, iż jest gejem. Uznał, iż jego coming out był powodem zwolnienia. Postanowił nie puścić tego TVP płazem. Sprawę zgłosił, aż do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 12 stycznia za pośrednictwem swojego Facebook’a poinformowali o wygranej z telewizją publiczną przed TSUE. „Orientacja seksualna nie może być powodem odmowy zawarcia umowy z osobą pracującą na własny rachunek” – orzekł Trybunał.

Wygraliśmy z TVP przed Trybunałem Sprawiedliwości UE! „Orientacja seksualna nie może być powodem odmowy zawarcia umowy z osobą pracującą na własny rachunek” – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Sprawa dotyczy rozwiązania umowy z Jakubem przez TVP dwa dni po opublikowaniu naszego pierwszego teledysku. Dowody, jakie udało nam się zgromadzić nie pozostawiały wątpliwości, że powodem była orientacja Kuby i nasza działalność na rzecz społeczności LGBT.
Polski rząd przekonywał, że powinna być możliwość zerwania z kimś umowy ze względu na orientację seksualną. Wystarczy, że Polska pozwala osobom LGBT na zakładanie firm.
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł jednoznacznie: w UE nie ma miejsca na dyskryminację!
” – czytamy w oświadczeniu Jakuba i Dawida.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/jakubidawid, Wikimedia Commons (Autor: Przykuta)
Źródło: facebook.com/jakubidawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *