Świerzyński rezygnuje z występów w TVP. Obraził się, bo został źle potraktowany przez nowego prezesa Telewizji Polskiej!

Telewizja Polska charakteryzuje się angażowaniem wielu zespołów disco polo do udziału w przeróżnych wydarzeniach organizowanych przez nią. W czasach, gdy prezesem stacji był Jacek Kurski, uwielbiane przez niego były takie zespoły jak Bayern Full czy Akcent. Jak wiemy, Kurski został oddalony z tej roli, a jego miejsce zajął Mateusz Matyszkowicz. Od tego momentu można zauważyć, iż zespoły tego typu muzyki są mniej angażowane w wydarzenia telewizji publicznej. Jak się okazuje, lider Bayern Full postanowił zrezygnować ze współpracy z nią.

W związku z obecną sytuacją medialną i oczernianiem muzyki i wykonawców DP informuję: zawsze uczciwie i profesjonalnie wykonujemy i wykonywaliśmy nasze koncerty. Uczciwie płacimy podatki i prowadzimy działalności zgodnie z obowiązującym prawem.
Od pewnego czasu wylewa się na Nas kolejne absurdalne pomówienia i oszczerstwa. Oświadczam iż zamierzam zaprzestać współpracy z TVP, pomimo wcześniejszych ustaleń. Muzyka, a zwłaszcza piosenka taneczna wymaga dobrej aury i atmosfery do dawania publiczności radości i uśmiechu , a takiego klimatu obecnie w TVP nie ma. Będę namawiał moje koleżanki i kolegów z DP o zaprzestanie współpracy z TVP.
Gramy tę muzykę od 1990 r. na koncertach w Polsce i za granicą, jeden koncert naprawdę nie ma dla Nas znaczenia.
Przykre jest to, że pomimo tak doskonałych wyników oglądalności TVP z udziałem DP, nadal traktuje się Nas jako niedouczonych i zapyziałych muzykantów
” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Świerzyński udzielił również wywiadu dla Onet. Tam ponownie utarł nosa telewizji. „Wysłałem do TVP sygnał, że zdaję sobie z tego sprawę, że kiedy byłem potrzebny, to mnie, nas, disco polo wykorzystywali. A jak jest zmiana frontu, to jesteśmy be. Zacząłem się zastanawiać, kim my jako muzycy disco polo jesteśmy, kim ja jestem. Jestem artystą. Doszedłem do wniosku, że artysta to ten, który potrafi zrobić coś, w moim przypadku, piosenkę, przy której ludzie chcą się bawić, tańczyć, śpiewać. Niech ci krytykanci z TVP i z innych miejsc napiszą taką piosenkę lekką, łatwą i przyjemną. Niech spróbują, proszę bardzo. I niech tę piosenkę pokocha milion, dwa, trzy miliony ludzi” – mówił.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Bayer Full
Źródło: kultura.onet.pl, wideoportal.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *