„Przede mną poważna decyzja”. Trzaskowski niepewny, co do dalszej kariery politycznej!

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu dziennikowi „Super Express”. Podczas rozmowy poruszono wiele kwestii, m.in. temat wojny na Ukrainie, roli przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska w pociągnięciu opozycji do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych, czy też wysokiej inflacji. Prezydent stolicy naszego kraju wyznał również, że musi podjąć ważną decyzję dotyczącą jego dalszej kariery politycznej.

Zapytany o to, czy Ukraina wygra wojnę z Rosją, Trzaskowski odpowiedział: „Coś, co wydawało się nieprawdopodobne, dzisiaj staje się możliwe. Trudne, ale możliwe. Kalkulacje Putina, praktycznie wszystkie, nie sprawdziły się. Nie docenił determinacji Ukraińców, nie docenił jedności Zachodu„. Skrytykował następnie rząd za to, że „nie wystąpił do Unii o uruchomienie mechanizmu dobrowolnej relokacji, czy stworzenia platformy solidarności„. Dziennikarz zapytał prezydenta Warszawy, czy Donald Tusk jest w stanie doprowadzić opozycję do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. „Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, żeby po stronie opozycyjnej było więcej zaufania. Współpraca to klucz do przedstawienia wspólnej oferty opozycji. Jestem gotów pomoc w tym, jak widać niełatwym procesie. Kluczem wydają mi się wspólne rozwiązania programowe” – odpowiedział.

To zadanie dla nas wszystkich. Nikt nie może pozostać obojętnym. Doceniam starania Donalda Tuska, definiuje je potrzeba współdziałania. Im więcej osób identyfikuje się z tą ideą, tym szanse powodzenia rosną” – dodał. Wyraził on także nadzieję, na utworzenie jednej listy wyborczej opozycji. „Im mniej list, tym lepiej. Drogą do ich ograniczenia są rozmowy programowe, współpraca wszystkich środowisk demokratycznych i ograniczenie osobistych ambicji” – stwierdził. Podczas rozmowy wyznał także, iż rozważa dalszy krok w karierze politycznej. „Przede mną poważna decyzja, czy powinienem wystartować w wyborach parlamentarnych, czy samorządowych. Zdecydowałbym się na taki ruch, tylko jeśli miałoby to się przyczynić do wypracowania szerszego porozumienia opozycji” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/polsatnewspl
Źródło: superbiz.se.pl