TVN zaskoczyło widzów ostrym materiałem o TVP w „Faktach”. W siedzibie Telewizji Polskiej musiało zawrzeć!

Napięta sytuacją pomiędzy TVP, a TVN nie jest żadną tajemnicą. Wspomniane stacje nieustannie wbijają sobie szpile w swoich programach wytykając sobie nawzajem błędy czy też hipokryzję. O czwartkowym wydaniu głównego programu informacyjnego TVN-u, „Faktach” huczy cały internet. Materiał rozpoczęła prowadząca Anita Werner, która wytknęła Telewizji Polskiej, iż nie jest telewizją publiczną, a propagandową. Zapowiedziała tym samym materiał Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

Teraz telewizja rządowa, nie publiczna i jej misja propagandy i nie informacji. Bez patrzenia władzy na ręce, za to z patrzeniem na władze przychylnym okiem i z przymykaniem oka tam, gdzie oczy akurat powinny otworzyć się szeroko. Czego widzowie TVP nie widzą, a co mają widzieć za miliardy złotych budżetu?” – tymi słowami mocno rozpoczęła materiał prowadząca. Następnie ukazano dalszą jego część autorstwa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. „W Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaangażowane są setki tysięcy ludzi. Media z nazwy publiczne poświęciły temu wydarzeniu w swoim głównym programie informacyjnym 13 sekund. Bez pokazania ani jednego zdjęcia i ani jednego nagrania. Żadna informacja nie pojawia się w żadnych podległych i przejętych przez władzę mediach o milionach, które minister Czarnek przeznacza na dofinansowywanie nieruchomości dla ludzi PiS” – mówi reporterka.

Skoro rząd daje to ma prawo wymagać. Choć daje nie swoje, a podatników pieniądze” – mówi w dalszej części materiału, po czym głos zabrała Małgorzata Kidawa-Błońska. „Gdyby mówili o programie Willa Plus, gdyby mówili o premiach, o mailach ministra Dworczyka, musieliby pokazać, jak są skorumpowani, jak są zdemoralizowani i jak są pazerni” – powiedziała. Następnie pokazano fragment wypowiedzi rzecznika rządu, który stwierdził iż PiS nie ma wpływu na to, co pokazuje się w TVP, po czym skrytykował TVN, iż nie pokazują sukcesów partii rządzącej. Te słowa szybko zostały skorygowane, gdyż w kontrze pokazano m.in materiał z 11 stycznia 2022 roku, na którym TVN chwalił w „Faktach” Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Następnie wytknięto samemu TVP, iż to oni jedynie chwalą rząd, a mówiąc o liderze opozycji, Donaldzie Tusku tylko go krytykują. Materiał TVN-u obiega sieć szerokim echem, a całe wydanie „Faktów” można obejrzeć tutaj.

Czytaj dalej

Foto: TVN24/kadr
Źródło: fakty.tvn24.pl