TVP nadziała się na ostrą kontrę. Uderzyła w aktora „Miodowych lat”, usadził ją krótką ripostą!

Na antenie Telewizji Polskiej emitowany jest drugi sezon serialu dokumentalnego „Reset” autorstwa Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza. Już na jego początku zapowiedziano, iż „widzów czeka powrót do tematyki poruszonej już w pierwszej serii dokumentu, czyli relacji polsko – rosyjskich w latach poprzedzających wybuch wojny”. Okazuje się, że w jednym z najnowszych odcinków oberwało się także artystom.

W najnowszym odcinku „Resetu” postanowiono skrytykować aktora m.in. „Miodowych lat” odgrywającego popularnego „Norka”, Artura Barcisia oraz kultowego polskiego wokalistę Macieja Maleńczuka, autora takich hitów, jak: „Ostatnia nocka”. Poszło o zorganizowany w 2010 roku, jak to nazwano w dokumencie, „niespecjalnie nagłośniony” koncert – właśnie na nim występowali wspomniani wyżej artyści. Na widowni zasiadł wówczas m.in. rosyjski reprezentant, co wystarczyło, aby telewizja publiczna przedstawiła ich w złym świetle. Nie przeszkodziło im również to, że odbył się on 13 lat temu. Zarówno Maleńczuk oraz Barciś nie stronią od kąśliwych komentarzy na temat TVP, dlatego aktor zasugerował, iż może być to powodem „wyróżnienia” właśnie ich postaci.

Wypowiedział się o całej sytuacji dla portalu Onet. „Nie dam się wciągnąć w ten konflikt. Bynajmniej nie było to, jak sugeruje TVP, wydarzenie tajne, nikt nie próbował niczego ukryć. Koncert, o którym wspomina TVP, odbył się w momencie, kiedy wszyscy mieliśmy nadzieję na poprawę stosunków z Rosją i jej zwrot w stronę Zachodu. Niestety to się nie udało, może byliśmy naiwni? Wystąpiliśmy jako artyści śpiewający piosenki Włodzimierza Wysockiego, nie było w tym nic złego. Ciekawe, że akurat ja i Maciej Maleńczuk zostaliśmy wymienieni przez Telewizję Polską spośród dużego grona. Domyślam się, że nie jest to kwestią przypadku, ale nie będę nazywał tych mechanizmów, by nie zaogniać i tak wciąż niebezpiecznie narastającego sporu politycznego” – uciął temat, nie próbując dalej walczyć z narracją TVP.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano, flickr/Piotr Drabik
Źródło: kultura.onet.pl, natemat.pl