TVP otrzymała bolesny cios. TVN24 opublikował nowy raport, telewizja osiągnęła rekordowo wysoką oglądalność!

Mamy już listopad, co oznacza, iż publicznie podane zostały dane dotyczące oglądalności poszczególnych stacji informacyjnych w zeszłym miesiącu. TVN24, co miesiąc prezentuje szczegółowe informacje na ten temat. Nie inaczej było i tym razem. Telewizja powołała się na dane przedstawione przez Nielsen TV Audience Measurement, z których wynika, iż październik był rekordowym miesiącem, jeśli chodzi o oglądalność tej telewizji. TVN24 mocno przewyższyło tym samym swoją oglądalnością TVP Info. 

TVN24 była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w Polsce. Stacja miała w ubiegłym miesiącu 7,3% udziału wśród wszystkich widzów” – mówi narrator. „Natomiast w grupie wiekowej 20-54 lata, udział TVN24 w rynku wyniósł 5%” – stwierdził. „Warto zaznaczyć, że nasz kanał dociera do około 3/4 Polaków, podczas gdy konkurencję z telewizji publicznej może oglądać blisko 100 procent obywateli” – dodał. W trakcie jego wypowiedzi na ekranie przedstawiane były plansze z poszczególnymi wynikami. Wiemy już, że w grupie ogólnej na podium stanęło wspomniane już TVN24, które osiągnęło 7,3% udział przy zasięgu technicznym wynoszącym 72,1%. Okazuje się, iż jest to najwyższy wynik w historii. Reszta danych przedstawiona została poniżej.

Tuż za nim znalazła się TVP Info, osiągając 5,9% przy zasięgu technicznym wynoszącym 99,7%, a trzecie miejsce przypadło dla Polsat News, które osiągnęło 2,1% przy zasięgu technicznym wynoszącym 70,3%. W grupie osób, w wieku od 20 do 54 lat, ponownie pierwsze miejsce zajmuje TVN24, zyskując wynik 5%, czyli dwa razy więcej widowni, niż TVP info znajdujące się na drugim miejscu z wynikiem 2,5%. NA trzecim miejscu ponownie znalazł się Polsat News, który zebrał 1,8%. Podano również dane dotyczące odwiedzin stron internetowych serwisów informatycznych. Portal „tvn24.pl” odwiedziło w październiku ponad 13 milionów internautów. 2 miejsce przypada tutaj dla „polsatnews.pl”, które odwiedziło ponad 5 mln osób, a trzecie zajmuje „tvp.info”, z liczbą odwiedzin wynoszącą ponad 3,5 mln.

Czytaj dalej

Foto: TVN24/Fakty, TVP/Wiadomości
Źródło: tvn24.pl