TVP rozsierdzone wyrokiem sądu w sprawie pomiędzy Kaczyńskim i Sikorskim. Polacy pękają ze śmiechu po materiale „Wiadomości”

Radosław Sikorski wygrał w sądzie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim. „Informujemy, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł celem pokrycia kosztów związanych z opublikowaniem przeprosin na łamach serwisu Onet” – czytamy na Facebookowym profilu Kancelarii Dubois i Wspólnicy, która reprezentowała w sądzie byłego ministra spraw zagranicznych. Głos na temat wyroku zabrało TVP w piątkowym wydaniu „Wiadomości”.

Jarosław Kaczyński prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie został zobowiązany do opublikowania przeprosin o następującej treści „W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz Polskiej Agencji Prasowej, przepraszam Pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste Pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia i czci. Jarosław Kaczyński”” – dodano w komunikacie kancelarii. W piątkowym głównym wydaniu „Wiadomości” poruszono temat wspomnianej decyzji sądu.

Ponad 700 tysięcy złotych ma zapłacić prezes Prawa i Sprawiedliwości za publikację przeprosin w Onecie. Komentatorzy mówią o niesprawiedliwym, a wręcz politycznym wyroku” – tymi słowami prowadząca program Danuta Holecka zapowiedziała materiał Macieja Sawickiego zatytułowany „Bezmiar niesprawiedliwości”. Głos zabrali w nim komentatorzy telewizji publicznej, m.in. publicysta Michał Karnowski. „Ten wyrok na szczęście nieprawomocny, ale może mieć skutek – i sędzia o tym wiedział – rujnujący, mrożący, niszczący. Tak nie wygląda praworządność.[…] To jest bezprawie. To jest niszczenie człowieka. To jest piekłość polityczna” – powiedział. Rzecznik PiS, Rafał Bochenek, stwierdził natomiast, iż: „Sąd był nadzwyczaj hojny i zgodnie tak naprawdę ze zmienionym oczekiwaniem niemieckiego wydawnictwa portalu Onet zasądził kwotę nieproporcjonalnie wysoką„. „Stąd nie brak opinii, że decyzja sędzi ma podłoże polityczne i de facto została podjęta w interesie Niemców” – dodał autor materiału, Maciej Sawicki.

Czytaj dalej

Foto: TVP/screen, facebook.com/radeksikorski
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100063569679442, wiadomosci.tvp.pl