PiS zalicza porażkę na Śląsku, Tyszkiewicz dolał oliwy do ognia. Wbił im gwóźdź do trumny!

Wczoraj w sieci gruchnęła przełomowa informacja. Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski poinformował, iż wraz z grupą radnych opuszcza Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca straciła tym samym władzę na Śląsku. „Poziom smrodu przekroczył granicę. Nie ma opcji powrotu. Rezygnuję z członkostwa w PiS. Cztery lata temu było przejęcie przez PiS władzy przez transfer Wojciecha Kałuży, dzisiaj ja wychodzę” – powiedział dla Onetu. Doniesienia te skomentował niezależny senator Wadim Tyszkiewicz, który na swoim Facebook’u na bieżąco ocenia sytuację polityczną w naszym kraju, nie szczędząc przy tym krytyki partii rządzącej.

Czy to już początek agonii najbardziej skorumpowanej partii po 89 roku, jaką jest PiS?
Kto się Kałużą urodził, Kałużą pozostanie na zawsze.
Wszystko wskazuje na to, że PiS straci władzę na Śląsku. Marszałek Chełstowski przechodzi do obecnej opozycji, dając jej większość.
Powstanie samorządowy klub Tak! Dla Polski. Samorząd musi być w rękach ludzi odpowiedzialnych, a nie koniunkturalistów, gotowych się sprzedać za czapkę politycznych śliwek.
Wszystko to w czwartą rocznicę przeciągnięcia na stronę PiS radnego KO Wojciecha Kałuży.
Kto następny? To, że okręt PiS tonie, wynika z kolejnych sondaży. Nie ma odwrotu. Pozostało „tylko” zmobilizować Polaków, żeby poszli na wybory i zorganizowana grupa przestępcza spod sztandarów PiS zasiądzie na ławie oskarżonych. Czy możecie sobie wyobrazić w opozycji te butne, bezczelne, pełne pogardy dla Polaków persony: Kaczyński, Ziobro, Brudzińki, Tarczyński, Mejza…? Stare przysłowie mówi „O ile sąd jest późniejszy, o tyle sprawiedliwszy”. I nadejdzie dzień sądu
” – napisał senator. Jego wpis na ten moment zyskał już ponad 1300 pozytywnych reakcji internautów!

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/SlawomirNitras, youtube/Open Eyes Economy
Źródło: facebook.com/wadimsenator, wiadomosci.onet.pl