„Wiadomości” TVP dały żenujący popis. W posylwestrowym wydaniu wycięto ważny fragment wypowiedzi lidera Black Eyed Peas

Wciąż nie cichnie echo po wydarzeniach, które miały miejsce podczas „Sylwestra Marzeń” z Dwójką. Wszystko za sprawą odważnego ruchu zespołu, który był główną atrakcją tego wieczoru, Black Eyed Peas. Wyszli oni na scenę z opaskami w kolorach tęczy w ramach wsparcia dla społeczności LGBT. O wydarzeniu tym głośno było w całej Polsce, gdyż kilka dni przed sylwestrem z występu zrezygnowała Melanie C, członkini zespołu Spice Girls. Decyzję swoją tłumaczyła tym, iż nie zgadza się z wartościami, jakie prezentuje Telewizja Polska.

W posylwestrowym wydaniu „Wiadomości” poruszono oczywiście temat wydarzeń w Zakopanem. Poświęcono mu aż 13 minut. Prowadząca to wydanie programu Danuta Holecka rozpoczęła od poinformowania widzów, iż „Sylwester Marzeń” przyciągnął przed telewizory 8,3 mln osób. Następnie głos w materiale zabrał Michał Adamczyk. Przekazał on, iż w samym mieście bawiło się 65 tysięcy Polaków, co dwukrotnie przewyższa liczbę mieszkańców Zakopanem. Zdaniem internautów założenie tęczowych opasek przez artystów z Black Eyed Peas to był oczywisty pstryczek w nos Telewizji Polskiej, ale także prawicy, której politycy niejednokrotnie wbijali szpile w osoby należące do społeczności LGBT. Internauci dyskutowali w sieci na temat tego, w jaki sposób TVP odniesie się do tej sytuacji.

Podczas „Wiadomości” niejednokrotnie wspominano, iż impreza ta była dla wszystkich. Internautom nie umknęło jednak, iż telewizja wycięła fragment wypowiedzi lidera zespołu, Williama Adamsa. „Witaj Polsko, dziękujemy za to, że przyjęliście nas w tym wspaniałym kraju. Jesteście superinspirujący, dziękujemy za otwarte serca, otwarte umysły i przyjmowanie ludzi z Ukrainy” – można było usłyszeć w materiale przygotowanym przez telewizję publiczną. Niestety z nieznanego powodu nie przytoczono całej jego wypowiedzi. Artysta dodał następnie: „Dedykujemy tę kolejną piosenkę wszystkim tym, którzy doświadczyli hejtu w tym roku.[…] Społeczności LGBTQ. Kochamy was. Piosenka, którą chcemy wykonać to „Where is the love”, która jest dedykowana jedności„. To zagranie ekspresowo wytknęli telewizji internauci. O sytuacji tej zrobiło się głośno, gdyż duża część z nich uważa, że było to celowe działanie.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Bądźmy Razem. TVP, TVP/screen
Źródło: natemat.pl, wiadomosci.tvp.pl