Wściekły Polak napisał list do Dudy, prezydent zapadnie się pod ziemię! „Może Pan w końcu przeczyta Konstytucję i zacznie ją gruntownie stosować?”

Prezydentowi naszego kraju, Andrzejowi Dudzie Polacy nierzadko zarzucają się to, iż nie przestrzega Konstytucji, a kluczowe decyzje w naszym kraju podejmuje prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Pułkownik Adam Mazguła udostępnił wpis, w którym podziela wspomniane wcześniej opinie wielu Polaków. Jego list do prezydenta obiega sieć. „P. A. Dudo, jaki Polska ma konstytucyjny ustrój, że w sposób niepodzielny i jednoosobowy rządzi paranoik Jarosław Kaczyński? Gdzie, zwierzchniku i strażniku jest zapisane, że członków PiS-u prawo nie obowiązuje i sądy mają im służyć?” – rozpoczął.

Skąd agresja płatnej publicznej propagandy i PiS-dojarze milionerzy, którzy kradną, zadłużając całe pokolenia Polaków?
Mam wrażenie, że PAD nigdy, ze zrozumieniem nie przeczytał Konstytucji RP, której ma być strażnikiem. Więc jak może być jej obrońcą?
Andrzej Duda zakpił z sędziów, wyroków TSUE oraz Polaków i wybrał 6 neosędziów politycznych PiS-u do Izby Odpowiedzialności Zawodowej.
Myślałem, że jego rolą jest przeciwdziałanie napięciom społecznych i szukanie kompromisu, a on potwierdził, że działa według zasady, – Czym w Polsce gorzej, tym dla niego lepiej. Nie akceptuje on zgody społecznej i konstytucyjnej. Woli sędziów orzekających jak chce prezes lub Ziobro niż takich, którzy stosują konstytucyjne prawo. Ma takie wybujałe ego, że licytuje się i udowadnia, że będzie jak, on chce, a nie jak trzeba? To jego partyjny interes ma być na wierzchu i tyle.
Tym samym mam wrażenie, że PAD nigdy, ze zrozumieniem nie przeczytał Konstytucji RP, której ma być strażnikiem. Upoważnia mnie do takiego stwierdzenia cały ciąg działań A. Dudy przeciwko słowom umieszczonym w Konstytucji. Chodzi mi o takie wyznaczniki jak współdziałanie, wspólnota, godność każdego człowieka, solidarność, trójpodział władzy, równość wobec prawa, praworządność, Polacy, interes narodowy, demokracja, jawność działań, uczciwość, wolne media…
Już na pierwszy ogląd widać, że PAD nie przestrzega Konstytucji
” – czytamy.

Bo, jak może uznawać niekonstytucyjną wszechwładzę najwyższą prezesa jednej partii. Dlaczego władzą dla niego jest episkopat? Toleruje i wzmacnia komunistyczną zasadę sprawowania kierowniczej roli PiS-u i zawłaszczania przez tę partię wszystkich organów państwa tworząc partiokrację zamiast demokracji. Uczestniczy w jakimś przekazaniu władzy, koronacji na Króla Polski i jego dziewicy Maryi. Myli interes Polski z interesem partii, demokrację z partyjniactwem, cywilizację z agresją religijną, nacjonalizm z patriotyzmem, zarobki z dojeniem państwa, informację z propagandą. Pozwala na wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej i coraz silniejsze więzy współczesnej PiS-Targowicy w Polsce.
Nie wiem, czy z lenistwa, z niewiedzy, czy ze strachu nie przeszkadza mu ruina ekologiczna, edukacyjna, dyplomatyczna, ekonomiczna, dewastacja armii. Nie buntuje się na wszechobecne podsłuchy i kolejne zgony obywateli z rąk policjantów. Robi wrażenie, jakby nic nie miał w sobie z męża stanu i strażnika najważniejszych wartości. Bardziej z partyjnego krzykacza wiecowego z elementami zabawnych komedii.
Dlaczego toleruje on ataki na przewodniczącego Tuska jak kiedyś na mnie? Przecież wie, że posługuje się kłamstwem i je, co najmniej toleruje.
Dlaczego nie przerwie tej hecy z kłamstwem smoleńskim?
Dlaczego pozwala na partyjne symbole, zamiast na racjonalność działań? Tak jak w przypadku kosztownego przekopu, który poświęcił inny symbol pedofilstwa, pychy, kasy i flachy? Patologia trzyma się razem?
Jedynie w sprawie wojny na Ukrainie potrafi postępować, jak powinien. Chociaż tyle.
Panie Andrzeju,
a może Pan w końcu przeczyta Konstytucję i zacznie ją gruntownie stosować?
Przecież taka jest Pańska rola. Dla dobra i pomyślności obywateli, która powinna być najwyższym nakazem. Tak Pan przysięgał. Niech Panu Bóg dopomoże.
Adam Mazguła
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: Józef Adam Maz