Zapytano Trzaskowskiego o słaby wynik sondażu dla Tuska. Jego reakcja to HIT, rozwiał wszystkie wątpliwości!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pojawił się w roli gościa w jednym z programów Wirtualnej Polski, „Tłit”. Prowadzący zapytał go o sondaż przeprowadzony dla portalu. Dotyczył on oceny rządów Donalda Tuska. Pytanie brzmiało: „Czy tęsknisz za rządami PO/PSL, kiedy premierem był Donald Tusk?”. Zdecydowanie nie odpowiedziało, aż 42.5% ankietowanych. Zdecydowanie tak odpowiedziało natomiast 11,7%. O te wyniki zapytano Trzaskowskiego. Ten swoją reakcją rozwiał wszelkie obawy Polaków dotyczące powrotu do przeszłości.

Przeprowadziliśmy sondaż, w którym zapytaliśmy naszych czytelników czy tęsknisz za rządami PO-PSL, kiedy premierem był Donald Tusk. Nieco ponad 27% odpowiedziało, że tęskni za rządami Tuska, a nie tęskni ponad 61% respondentów. Zaskakujące wyniki dla Pana?” – zapytał prowadzący. „Wszyscy wyborcy, my wszyscy myślimy o przyszłości. My chcemy przyszłości, a nie powrotu do przeszłości i Donald Tusk zresztą świetnie to rozumie i zawsze o tym mówi, że wygrana opozycji to nie jest powrót do przeszłości. My mamy zupełnie nowe pomysły, wyciągnęliśmy też wnioski z własnych rządów i patrzymy w przyszłość. To jest całkowicie naturalne” – powiedział Trzaskowski. „Ale czy powrót Donalda Tuska nie jest powrotem do przeszłości? Bo to Pan jest nadzieją większości zwolenników opozycji. Tak wynika z każdego badania” – zapytał dziennikarz.

Ale oczywiście, że to nie jest powrót do przeszłości, dlatego, że my wszyscy jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Polska ma inne wyzwania. Wyciągamy wnioski z tego, co się działo i to jest dla mnie absolutnie naturalne, że jeżeli ktoś pyta o przeszłość, a wszyscy myślą o przyszłości, to że mamy tego typu wyniki. Donald Tusk jest zupełnie innym politykiem niż kiedyś, bo jest świadomy wyzwań, ma inne podejście do rzeczywistości, tak, jak każdy z nas. W związku z tym, czy będzie to rząd Donalda Tuska, czy będzie to inny rząd opozycyjny, zawsze będzie patrzył w przyszłość” – odpowiedział prezydent stoli. Zapytany o to, czy możliwe jest utworzenie rządu Trzaskowskiego, stwierdził, że „najgorsze, co mogłoby być dzisiaj to próba opowiadania o tym jakie, kto będzie stanowisko piastował. My musimy najpierw wygrać wybory”.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/polsatnews, twitter.com/Jkowalski_posel
Źródło: wideo.wp.pl