Ziobro WŚCIEKŁY po rekomendacji KE! To wideo Polacy zapamiętają na długo

W środę Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący praworządności w krajach Unii Europejskiej. Nie zabrakło rekomendacji dla naszego kraju. Jedna z nich z pewnością nie przypadnie do gustu Zbigniewowi Ziobrze. KE zaleciła bowiem rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Jak wszyscy wiemy, w Polsce te dwa bardzo ważne urzędy pełni właśnie Ziobro. Oznacza to, że może stracić jedno ze swoich stanowisk. Minister sprawiedliwości podczas wczorajszej konferencji dał upust swoim emocjom i bardziej bezpośrednio niż kiedykolwiek wcześniej skrytykował Unię Europejską.

Nie mamy z tego powodu satysfakcji, jako Solidarna Polska, że trafnie przewidzieliśmy bieg wydarzeń. Że trafnie ostrzegaliśmy pana premiera Mateusza Morawieckiego przed decyzjami, ustępstwami, wobec Unii Europejskiej, ale mamy głębokie przekonanie, że ta droga ustępstw to jest droga donikąd. Że nie możemy dalej ustępować. Mam nadzieję, że ta świadomość dociera do coraz większej liczby osób. Że nasze słowa to nie jest czarnowidztwo, tylko to jest realna ocena sytuacji.[…] Tutaj nie chodzi drodzy państwo o jakąkolwiek praworządność. Tu nie chodzi o sądy, prokuratury czy inne sprawy, które są przedmiotem sporów czy negocjacji z Unią Europejską. Tu chodzi o władzę i wywrócenie tej władzy, która ma mandat demokratyczny w Polsce” – mówił Ziobro.

W następnej części swojej wypowiedzi odniósł się do Donalda Tuska. „Chodzi o to, aby otworzyć szeroko wrota dla Tuska i jego ekipy. Bo Tusk i jego ekipa gwarantuje Komisji Europejskiej politykę pełnych ustępstw w każdym wymiarze. Począwszy od wieku emerytalnego, który z całą pewnością będą chcieli przywracać i podwyższać, tak jak to robili wcześniej, poprzez wszystkie inne żądania związane z energetyką, którą jest przecież zabicie węgla i polskiej niezależności, jeśli chodzi o produkcję prądu z węgla, a sprzedawanie nam drogich technologii i mało efektywnych w zakresie, niestabilnych źródeł energii, czyli tak zwanych wiatraków i fotowoltaiki. Tutaj chodzi o wielkie interesy, a Polska i ten rząd, mimo tych ustępstw, które poczynił – niesłusznych ustępstw, jak czas pokazał przestrzegała przed tym trafnie Solidarna Polska – to ten rząd jednak czyni problemy Unii Europejskiej. Nie idzie na takie ustępstwa i w takim tempie, w jakim by sobie eurokraci i urzędasy brukselscy życzyli” – kontynuował. Całe, ponad 5-minutowe wystąpienie, można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Kancelaria Premiera
Źródło: youtube/TVP Info, wiadomosci.wp.pl