Aleksandra Żebrowska uderza w Kościół! W ostrych słowach ujawniła, dlaczego nie ochrzciła swego dziecka

Nie da się ukryć, iż w ostatnich latach ogromnie wzrosła liczba osób rezygnujących z Kościoła. Wiąże się to z skandalicznymi czynami, jakich dopuszczają się duchowni, czy też ich wypowiedziami, które nierzadko zamiast łączyć ludzi, mają na celu podział narodu. Duża część Polaków jest zgodna, iż nie takie zachowanie jest misją księży. Popularni celebryci publicznie wypowiadają swoje zdanie na temat Kościoła. W wywiadzie dla „Elle” zrobiła to żona aktora Michała Żebrowskiego, Aleksandra.

Celebrytka jest bardzo lubiana wśród społeczeństwa przez to, iż w swoich mediach społecznościowych wykazuje sporo dystansu do siebie oraz pokazuje życie, z którym utożsamić może się wiele Polek. Żebrowska wyjawiła niedawno, iż jej dzieci nie zostały ochrzczone. W wywiadzie dla magazynu „Elle” opowiedziała o powodach takiej decyzji. „To był czas, gdy Kościół zajmował stanowisko w naprawdę ważnych sprawach: pedofilii, in vitro, aborcji, migrantów. Miał szansę pojednać ludzi, pokazać, na czym polega miłosierdzie, co oznacza dobro i wspólnota według chrześcijańskich wartości. A zrobił coś dokładnie odwrotnego: podzielił, upokorzył i wykluczył.[…] Nie chcieliśmy kierować dzieci do instytucji, z której stanowiskiem się radykalnie nie zgadzamy, a wręcz się go wstydzimy” – stwierdziła.

Warto dodać, iż nie jest ona jedyną celebrytką, która w ostatnich latach wypowiedziała się w taki sposób na temat Kościoła. Małgorzata Rozenek-Majdan zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro, która niejednokrotnie krytykowana była przez duchownych. Wraz z mężem Radosławem Majdanem podjęli decyzję, aby nie chrzcić swego dziecka. „Od wielu lat Kościół katolicki nie odgrywa żadnej roli w moim życiu i uważam, że to jest ogromna szkoda. To, co się dzieje wokół stosunku Kościoła katolickiego do in vitro, czy do LGBT nie pozwala mi rozumieć, ani odnaleźć się w takim przywództwie duchowym” – powiedziała. Kolejnym przykładem może być znany wszystkim aktor Bogusław Linda, który wprost stwierdził, że Kościół „rozwalił nasz naród”.

Czytaj dalej

Foto: youtube/JastrzabPost
Źródło: goniec.pl, pudelek.pl, kobieta.onet.pl