Bolesna porażka TVP w sądzie. Ten wyrok to potężny cios w telewizję! „Wyrok sądu wysłuchaliśmy ze łzami w oczach”

Od wielu lat toczyła się sprawa sądowa pomiędzy Jakubem Kwiecińskim a Telewizją Polską. Kwieciński wraz ze swoim partnerem Dawidem Myckiem aktywnie działają na rzecz społeczności LGBT w naszym kraju. Był on także pracownikiem TVP, lecz w 2017 roku został zwolniony. Doszło do tego niedługo po tym, gdy publicznie wyznał, iż jest gejem. Doprowadziło to do procesu – TVP zostało pozwane za dyskryminację. Po 5 latach sprawa otrzymała swoje zakończenie. Sędzia wydał wyrok orzekający, iż telewizja, zwalniając Jakuba Kwiecińskiego, rzeczywiście dopuściła się dyskryminacji na tle orientacji seksualnej.

Po pięciu latach walki, dziś Sąd Rejonowy w Warszawie orzekł: Telewizja Polska dopuściła się dyskryminacji na tle orientacji seksualnej kończąc współpracę z Jakubem Kwiecińskim. Zgromadzony materiał dowodowy nie pozostawił wątliwości – to homofobia doprowadziła do wyrzucenia Kuby z TVP.
Jak podkreślił sąd w uzasadnieniu „Żadne przesłanki nie mogą być ważniejsze od równego traktowania”.
Wyroku sądu wysłuchaliśmy ze łzami w oczach. Przywrócił on nam godność i wiarę w sprawiedliwość w Polsce.
Dziękujemy KPH oraz PTA za pomoc prawną. Szczególne podziękowania składamy adwokatowi Pawłowi Knutowi, który przez te 5 lat walczył z nami jak lew o ten wyrok
” – poinformowała para na swoim Facebook’u.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/jakubidawid, Wikimedia Commons (Autor: Przykuta)
Źródło: facebook.com/jakubidawid