Budka nie wytrzymał po tym, jak Kurski dostał nową posadę. Oberwało całe PiS! „Nie mają żadnych hamulców, nie czują żadnego obciachu”

Po odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej wielu Polaków zastanawiało się, jaką posadę teraz obejmie. Dzisiaj polskie media obiegła wiadomość, iż w grudniu rozpoczął on pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie, o czym poinformował na Twitterze Narodowy Bank Polski. Decyzja ta wywołała sporo kontrowersji, a jedną z osób, której nie przypadła ona do gustu, jest Borys Budka.

Trzy miesiące po wypełnieniu misji odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej oraz przywrócenia Polakom pluralizmu i komfortu demokratycznego wyboru – raz jeszcze dziękuję szczególnie Widzom, Współpracownikom i Ludziom TVP, którzy w tym dziele byli ze mną – czas na nowe wyzwanie. Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżera pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy że oznacza to rezygnacje z części aktywności publicznej czy ambicji polit. Zawsze myślałem że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem że tu też dobrze przysłużę się🇵🇱” – napisał Kurski na swoim Twitterze. Budka znany jest z publicznego wypowiadania mocnych tez. Tym razem też nie gryzł się w język. „Kurski w Banku Światowym. Nie mają żadnych hamulców, nie czują żadnego obciachu. Dla nich liczy się tylko kasa. Bierni, mierni ale wierni. Koryto plus w pełnej okazałości” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info
Źródło: twitter.com/bbudka, twitter.com/nbppl, twitter.com/KurskiPL