Byli koledzy zadrwili z niego w najnowszej piosence, jest reakcja! „Tekst odbiega od rzeczywistości”

Na początku tygodnia członkowie nowego muzycznego projektu pt. „Latające Biustonosze”, opublikowali w serwisie YouTube swój najnowszy utwór zatytułowany „Świenty Paweł”. Grupa ta składa się z byłych członków zespołu Piersi, w klipie wręcz drwią oni ze swojego byłego kolegi z zespołu. Mimo że od wrzucenia do internetu piosenki nie minęło jeszcze zbyt dużo czasu, to już teraz cieszy się ona sporą popularnością.

„Latające Biustonosze – projekt stworzony w hołdzie twórczości zespołu Piersi (Lata 1984-2013)” – w taki sposób zapowiedziano utwór, w którym piekielnie mocno oberwało się Pawłowi Kukizowi. „Czy to tygrys, czy to lew. Właśnie zmieszał z Jarkiem krew.[…] Nie do wiary, że punkowiec to prezesa dziś dachowiec” – śpiewają. Twórca zespołu opowiedział o kulisach nagrania tej piosenki w jednym z wywiadów. „Mało artystów decyduje się na pisanie piosenek o politycznym wymiarze, mówiąc wprost jak jest. My zaś uznaliśmy, że właśnie tak trzeba zrobić. W satyrycznym ujęciu podejmujemy tematy poważne. Niczym Paweł Kukiz i Piersi sprzed lat. Latające Biustonosze to projekt będący hołdem dla ich twórczości. Jego nazwa to również wyraz wsparcia dla praw kobiet w Polsce” – powiedział Paweł Kwaśny w rozmowie z portalem opolska360.pl.

Jak się okazuje, najnowszy utwór dotarł także do samego zainteresowanego. „Świetna piosenka, refren natychmiast wpada w ucho, a brzmienie gitary jest kapitalne. Super, że nie w konwencji discopolowej „Bałkaniki”. Tyle tylko, że tekst odbiega od rzeczywistości.[…] W piosence pada pytanie „Gdzie te JOW-y”. Ano w programie Prawa i Sprawiedliwości. To mój kluczowy postulat z 2015 roku, o którego realizację nieprzerwanie zabiegam. PiS był jedyną formacją, która była skłonna wpisać JOW-y w swój program. I stąd przede wszystkim nasza współpraca.[…] Podobnie ma się sytuacja z tymi 30 monetami, za które miałem sprzedać duszę. Koledzy wiedzą, że na występach zarabiałem kilkakrotnie więcej, niż w Sejmie, więc nie rozumiem skąd taka ich poetyka i konfabulacja” – skomentował Kukiz.

Czytaj dalej

Źródło: rozrywka.wprost.pl, opolska360.pl
Foto: Wikimedia Commons