Drugi raz go do TVP nie zaproszą. Tymi słowami w programie na żywo rozwścieczył prowadzącego!

Telewizja Polska jest w obecnych czasach mocno krytykowana za to, jaki przez ostatnie lata obrała kierunek związany ze sposobem przekazywania informacji o wydarzeniach w naszym kraju. Zarzuca jej się, iż mocno wspiera tylko panujące obecnie ugrupowanie. W jej programach ostatnio często dochodzi do konfrontacji jego członków z przedstawicielami ugrupowania przeciwnego, a te owiane są w burzliwe dyskusje. Nie inaczej było i tym razem.

W nadawanym na antenie TVP programie „Tu mówi Polska” jednym z gości był Marcin Kierwiński, który podjął kontrowersyjny temat wiz. Nie gryzł się w język. „Ja mam prośbę, czy mógłby pan pokazać tę grafikę, tę tabelkę, którą przed chwilą pan wyświetlał” – zapytał. Prowadzący Adrian Klarenbach spełnił jego prośbę, a wspomniana tabelka przedstawiała statystykę wydawanych wiz w ciągu ostatnich 30 miesięcy, tj. w terminie od roku 2021 do 30.06.2023. „374 tysiące – łączna liczba wiz krajowych i Schengen. To jest nawet więcej moi drodzy niż to, co powiedzieliśmy – 250 tysięcy. Zdajecie sobie sprawę, że nikt nie wie – i to nie jest moja publicystyka – ile z tych wiz sprzedawanych było na targach za 5 tysięcy dolarów” – dodał, lecz wtedy wtrącił się inny gość. „Obiecał pan, że nie będzie przerywał. Za 268 to łapówki wziął koleś, który się nazywa Edgar K., który był kumplem waszych ministrów i tylko tym się zajmujecie. A ja mówię o tych wizach, które sprzedawane były na targach w krajach afrykańskich” – skwitował.

Wypowiedź ta nie spodobała się prowadzącemu, który nawoływał do jej zakończenia. „Ja Pana bardzo proszę o zamknięcie tematu wiz z dwóch powodów. Po pierwsze…” – mówił, lecz Kierwiński wtrącił wtedy, iż nie można go zamknąć, gdyż właśnie na ten temat toczyła się obecnie rozmowa. „Ale proszę posłuchać. Nie mówimy o wizach[…] mówimy o nielegalnej migracji” – kontynuował Klarenbach. Wtedy usłyszał potężną ripostę: „Co może być bardziej nielegalnego, jak handlowanie polskimi dokumentami w Afryce? Co może być bardziej nielegalnego?„. Publika nagrodziła te słowa brawami.

Czytaj dalej

Foto: vod.tvp.pl
Źródło: TVP/Tu mówi Polska