Czarnecki się doigrał. Stanął w obronie Kaczyńskiego, szybko tego pożałował!

Jarosław Kaczyński kontynuuje swoją trasę po polskich miastach. Wczoraj odwiedził Włocławek. Podczas swojego wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił zadrwić ze społeczności LGBT+. Zrobił to w niezwykle nieprzyjemny sposób, stwierdzając, że badałby osoby LGBT+. Słowa te podległy dyskusji wśród gości na antenie Radia ZET. Jednym z nich był europarlamentarzysta Ryszard Czarnecki, który stanął w obronie prezesa partii rządzącej.

Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać. Ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że teraz, do tej pory, jest w tej chwili koło wpół do szóstej, byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. No, bo przecież lewica uważa, że tak powinno być. I należy to przestrzegać. Mój szef w pracy dajmy na to, czy nawet moja koleżanka czy kolega, powinni się do mnie zwracać już tym razem w formie żeńskiej. No można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda. Ja bym to badał, ale…” – powiedział Kaczyński, po czym zaśmiał się przy oklaskach z widowni.

Pan prezes Kaczyński nigdy w swoim długim politycznym życiu nie wzywał do dyskryminacji kogokolwiek, w tym osób mniejszości seksualnej” – stwierdził Czarnecki na antenie Radia ZET. Dopytywany przez Andrzeja Stankiewicza, czy podpisałby się pod słowami prezesa PiS, powiedział, iż „rząd PiS w ostatnich siedmiu latach nie jest autorem żadnej ustawy, regulacji, rozporządzenia, które w jakikolwiek sposób by uderzało w osoby związane z mniejszościami seksualnymi„. Jego słowa szybko skontrował inny gość programu, lider Lewicy, Włodzimierz Czarzasty. „Rysiek, ale nie atakuj, bo to jest bez sensu. Jesteś inteligentnym facetem i dobrze wiesz, że opowiadacie bzdury. I za tego Kaczyńskiego wstydzisz się przed programem i po programie, a w trakcie programu nawet nie potrafisz swojego prezesa obronić” – powiedział, ujawniając, iż Czarnecki bronił Kaczyńskiego jedynie na wizji, wstydząc się za niego w rozmowach poza programem.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Telewizja Republika
Źródło: twitter.com/SerekBlu, natemat.pl