Czarnek po decyzji burmistrza Ustrzyk Dolnych zagotuje się ze złości! W zarządzanym przez niego liceum zakazał korzystania z podręcznika do HiT

Kontrowersje od kilku dni wzbudza treść podręcznika do nowego przedmiotu w szkołach ponadpodstawowych – Historia i Teraźniejszość. Jego autor, prof. Wojciech Roszkowski stwierdził, iż dzieci poczęte metodą in vitro to hodowla. W podręczniku padło także skandaliczne pytanie „kto będzie je kochał?”. Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Bartosz Romowicz postanowił podjąć decyzję, która pójdzie w pięty zarówno Roszkowskiemu, jak i ministrowi edukacji i nauki, Przemysławowi Czarnkowi.

W zarządzanym przez niego Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego wprowadził zakaz korzystania z podręcznika do HiT, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Stop nieprawdziwej retoryce PiSu. W zarządzanym przeze mnie LO MS w Ustrzykach Dolnych wprowadzam zakaz korzystania z podręcznika Historia i teraźniejszość. Nauczyciel prowadzący przedmiot będzie realizował podstawę programową z przygotowanych przez siebie indywidualnych materiałów, które szkoła będzie bezpłatnie przekazywała uczniom. Decyzję tą podjąłem w pełni świadomie, biorąc jej wszystkie konsekwencje na siebie” – poinformował.

Czytaj dalej

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com/romowiczbartosz
Foto: YouTube.com Telewizja Obiektyw, Ministerstwo Edukacji i Nauki