Decyzja PiS rozwścieczyła Trzaskowskiego. Zaorał całą partię rządzącą na oczach tysięcy Polaków!

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski pojawił się w roli gościa w programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN24. Skomentował tam decyzję rządu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą propozycji Niemiec. Przypomnijmy, nasi sąsiedzi po tragedii w Przewodowie zaoferowali nam systemy obrony przeciwrakietowej Patriot w celu wzmocnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak oświadczył, iż z satysfakcją przyjął propozycję Niemiec, lecz kilkadziesiąt godzin później zmienił zdanie.

Poinformował, iż zaproponował Niemcom, aby Patrioty zostały wysłane na zachód Ukrainy w celu uniknięcia kolejnych ofiar i blackoutu oraz zwiększenia bezpieczeństwa polskiej granicy. Trzaskowski nie uważa tej decyzji rządu za prawidłową. Stwierdził, że nagła zmiana zdania Błaszczaka wynika z winy Kaczyńskiego, na którym nie zostawił suchej nitki. „Coś absolutnie nieprawdopodobnego, dlatego, że wydawało mi się, że przynajmniej w kwestiach bezpieczeństwa rząd PiS-u zachowuje krztynę powagi. Okazuje się, że nawet w tak ważnej sprawie oni nie rozumieją, czym jest racja stanu i dla fobii prezesa są w stanie zrezygnować z Patriotów, z ochrony naszego bezpieczeństwa. Absolutnie niebywałe” – powiedział Trzaskowski.

Ale wydawało się w poniedziałek, że chyba zrozumienie jest, bo było podziękowanie i przyjęcie propozycji ze strony Niemieckiej z satysfakcją, jak pisał na Twitterze minister Błaszczak. Co się stało między tym Tweetem poniedziałkowym a tym Tweetem, który przeczytaliśmy dziś” – zapytała prowadząca. „No, na tym polega paranoja sytuacji, że w PiS-ie rządzi tylko prezes, prezes Kaczyński, który kieruje się swoimi fobiami, uprzedzeniami, kompleksami i potrafi odrzucić nawet tego typu ofertę. No, przecież po tym, co się wydarzyło tydzień temu, sami mówiliśmy o tym, że trzeba wzmocnić ochronę naszego nieba. Niemcy postanowili nam użyczyć tych baterii i zamiast natychmiast to zaakceptować, no to po prostu prezes postanowił w imię tych swoich fobii taką ofertę odrzucić. To naprawdę jest na granicy szaleństwa” – odpowiedział prezydent stolicy.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/wadimsenator, twitter.com/PatrykWachowiec
Źródło: tokfm.pl, tvn24.pl