Do tego doprowadził PiS? 50-letnia cukiernia opublikowała oświadczenie, które poruszyło Polaków

Wszystkich Polaków dotyka obecnie drożyzna. Duża grupa społeczeństwa zarzuca Prawu i Sprawiedliwości nieudolną politykę związaną z rosnącymi cenami. Piekarnia Cukiernia Czyż w Pszowie opublikowała za pośrednictwem swojego Facebook’a oświadczenie, w którym informują o podjęciu najtrudniejszej decyzji w ciągu 50-letniej historii swojego przedsiębiorstwa, a mianowicie o zakończeniu działalności. Nie ukrywają, iż przyczyną tej decyzji był gwałtowny wzrost cen m.in. oleju opałowego (260%), węgla(200%), energii (140%) czy też mąki (100%). Internauci w sekcji komentarzy okazali wsparcie cukierni i wyrazili swoje niezadowolenie.

Drodzy Klienci,
Ze smutkiem informujemy, iż z dniem 18 września 2022 roku, po 50 latach, Piekarnia Cukiernia Czyż kończy swoją działalność.
Pragniemy z całego serca podziękować, że mogliśmy przez ten czas, poprzez nasze wyroby i wypieki, gościć w Państwa domach.
Mamy nadzieję, że będziecie Państwo, tak samo jak my, z radością i uśmiechem wspominać wyjątkowy kołacz, kreple czy lody od Czyża.
Dziękujemy naszym wieloletnim Pracownikom, którzy wkładali w nasze wyroby całe swoje serce i talent.
Jednocześnie pragniemy poinformować, iż jedyną i wyłączną przyczyną, dla której nasz zakład kończy działalność, jest nieustający i dramatyczny wzrost kosztów, z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie [m.in. olej opałowy (260%), węgiel (200%), energia (140%) mąka (100%), ZUS] i który sprawia, że nie jesteśmy w stanie dłużej oferować Państwu naszych wyrobów po akceptowalnych dla Państwa cenach.
Jeszcze raz dziękujemy za wspaniale 50 lat.
Zespół Piekarni, Cukierni Czyż
” – czytamy na profilu cukierni.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Kancelaria Premiera, Krystian Maj
Źródło: facebook.com/piekarniacukierniaczyz