Skiba popisowo wyśmiał wpadkę Dudy! Prezydent zapadnie się pod ziemię

W poniedziałek 19 września odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Udział w uroczystości wśród wielu przywódców krajów wziął również prezydent Polski Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą, Agata Kornhauser-Dudą. W sieci furorę robi wideo, na którym Andrzej Duda korzysta ze ściągi, wpisując się do księgi kondolencyjnej. Popularny muzyk, Krzysztof Skiba, postanowił ostro skomentować wpadkę prezydenta. „W sieci krąży zabawny filmik, jak to Andrzej Duda z niepewną miną wpisuje się do księgi kondolencyjnej Elżbiety II. Najpierw niczym maturzysta męczy się nad pustą stroną, potem jakby szukając ratunku kartkuje księgę. Ostatecznie spod rękawa wyciąga ściągę i z niej przepisuje” – rozpoczął.

Korzystanie ze ściąg ma w Polsce duże tradycje, a nawet lekkie przyzwolenie społeczne. Patrzcie oto cwaniak, mówiono na takiego, co podczas egzaminu pisemnego skorzystał ze ściągi i zdał. Gówno wiedział, a mu się udało. Nasza historia z zaborami, okupacją, systemem PRLu, jest taka, że rodacy musieli kombinować by przetrwać. Więc każdy kto chciałby tu żyć, musiał ukończyć przyśpieszony kurs cwaniactwa i kombinatorstwa. W ramach tego kombinatorstwa posługiwanie się ściągą było czymś chwalebnym. Jeszcze w latach 90. niektórzy artyści chcąc pozować na luzaków, przyznawali się w wywiadach do ściągania na maturze, czy na pisemnym egzaminie z prawa jazdy. Oszukanie komisji egzaminacyjnej było wręcz powodem do dumy. Ja sam w jakimś wywiadzie przyznałem się, że w trakcie matury podczas egzaminu z matematyki dostałem ściągę ukrytą w bułce. W latach 80. podczas matury działały komitety rodzicielskie, które robiły uczniom kanapki. Pocąc się nad zadaniami byłem tak głodny, że zeżarłem bułkę razem ze ściągą. Można powiedzieć, że pochłaniałem wiedzę. W Polsce dopiero od niedawna ściąganie powszechnie uważa się za oszustwo. Nagle dowiedzieliśmy się, że w Europie i USA kombinowanie na egzaminach i pisanie ze ściągi jest surowo karane. Dotarło do nas, że jest to cholernie nieetyczne i godne potępienia. Przestała być atrakcyjna figura „swojego chłopa”, który z cwaniackim błyskiem w oku wykiwał wszystkich. Dziś nikt już w wywiadach nie opowiada, że ściągał na maturze. Kult cwaniactwa pali się za to gorącym płomieniem w polityce. Tu nadal ważny jest ten, kto podłożył wszystkim świnie i wyszedł na swoje. Andrzej Duda podczas międzynarodowych spotkań stroi miny i duka po angielsku. Nie mogło być inaczej podczas pogrzebu Królowej. Ściągą była mu potrzebna, aby przypomnieć kto umarł i czyj to jest pogrzeb” – dodał Skiba. Wspomniane wideo można obejrzeć poniżej.

@jedenzwielujzw Wpadka Prezydenta Andrzeja Dudy – wpisał się do księgi kondolencyjnej korzystając ze ściągi #prezydentpolski#prezydentandrzejduda#andrzejduda#wpadka ♬ dźwięk oryginalny – Jeden z Wielu

Czytaj dalej

Foto: flickr/archidiecezjakrakow, youtube/PUDELEK
Źródło: instagram.com/skibabigcyc, tiktok.com/@jedenzwielujzw