Donald Tusk nie składa broni. Ponownie wbił Glapińskiego w ziemię!

Od tygodni ogromne kontrowersje budzi wyboru Adama Glapińskiego na drug kadencję na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jedną z osób, która publicznie nie ukrywa swojego oburzenia jest Donald Tusk. Ten ostatnio pojawił się w Dzierżoniowie, gdzie skomentował działania prezesa NBP, nazywając go „niekompetentnym typem”. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie omieszkał skrytykować również rządu PiS.

Jesteśmy ofiarami bardzo niekompetentnego typa, który nie wie, co robi. Urban mówił kiedyś: “Rząd się wyżywi” i ta filozofia towarzyszy obecnej władzy.[…] Najważniejszą cechą prezesa NBP jest niezależność od rządu czy partii, która rządzi, powinien bronić banku przed rządzącymi. Zależność Glapińskiego od Kaczyńskiego jest pełna.[…] Siedem lat byłem premierem. Wiem, że nie wszystko można przewidzieć. Ale jeśli wybieramy rząd, to nie po to, by go kochać, tylko żeby był odpowiedzialny” – mówił Tusk na temat Glapińskiego. Następnie uderzył w rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Rządzą ludzie, którzy dali sobie po 50 procent podwyżki i teraz mówią nam „ocieplajcie domy, zbierajcie chrust”. To jest kabaret, to jest kabaret męczących skeczy. Minister Czarnek radzi, że trzeba jeść mniej, jak kogoś nie stać. Inna ważna osoba z PiS mówi, że jak nie stać na wakacje, to można rozbić namiot.[…] To tak, jakby powiedzieli: „nie mamy pomysłu, radźcie sobie sami, bo my się już zabezpieczyliśmy”. Ja mam poczucie, że Polska nie jest skazana na takie opuszczenie rąk. Boję się tej jesieni i zimy” – dodał. Jeden z zebranych zapytał go, ile zajmie odbudowa naszego kraju po obaleniu rządu PiS. Odpowiedź Tuska jest dość optymistyczna. „Jak się uda wygrać wybory i pokonać PiS, to naprawienie m.in. relacji międzynarodowych nie zajmie dużo czasu. Upadły inwestycje, ale potrzeba do tego miliardów z KPO zamrożonych przez Kaczyńskiego i Ziobrę. Odblokuje się te pieniądze jednym telefonem” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/TVP Info, flickr/Number 10
Źródło: gospodarka.dziennik.pl