Dramat emerytów i rencistów. PiS właśnie napluł im w twarz!

Podczas spotkań z wyborcami posłowie Prawa i Sprawiedliwości niejednokrotnie zapewniali, że przed wyborami parlamentarnymi nastąpi ruch, który znacznie poprawi sytuację materialną seniorów. Chodzi o zwolnienie emerytów i rencistów z podatku PiT. Niestety resort rodziny, pracy i polityki społecznej nie ma dla tej grupy dobrych wiadomości.

W maju wicemarszałek Ryszard Terlecki pojawił się w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie). Poseł partii rządzącej podczas spotkania z wyborcami poinformował o planach, które mogłyby znacząco pomóc seniorom. Według nieoficjalnych doniesień chodziło o zwolnienie wyżej wymienionej grupy z płacenia podatku dochodowego. Przykładowo osoba z najniższą emeryturą w kraju (1029,80 zł brutto) zyskałaby po tej zmianie blisko 140 zł.

Niestety już wiemy, że zmiany te nie nastąpią. Do całej sytuacji odniosła się Elżbieta Bojanowska, która pełni funkcję wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Odstąpienie od opodatkowania emerytur i rent, rozumiane jako ich wypłata w kwocie brutto, zwiększyłoby dochody pozostające w dyspozycji osób pobierających te świadczenia, niemniej jednak zwolnienie z opodatkowania emerytur i rent nie znajduje „systemowego” uzasadnienia – powiedziała.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.wp.pl
Foto: YouTube.com Magda W. PL screen, TVP Info