Duda przerażony. Nowy sondaż nie pozostawia żadnych złudzeń

Nowy sondaż na pewno napawa środowiska opozycyjne wielkim optymizmem. Jak powszechnie wiadomo, co jakiś czas przeprowadzane są sondaże na losowych ludziach dotyczące poparcia danych polityków. Niejednokrotnie politycy opozycji przeważali znacznie nad politykami PiS, co pokazały ostatnie wybory samorządowe.

Tym razem przeprowadzono sondaż prezydencki. Badana była 1100-osobowa grupa ludzi metodą CATI, czyli wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego. Wyniki pozytywnie zaskoczyły zwolenników Platformy Obywatelskiej. Kandydatami na prezydentów w tym sondażu byli Janusz Korwin-Mikke, który zyskał 1% poparcia, Władysław Kosiniak-Kamysz z 3% poparciem, Paweł Kukiz z 4%, Robert Biedroń z 10%, Donald Tusk z 36% oraz obecny prezydent Andrzej Duda z 37% poparciem.

Dodatkowo 9% badanych osób odpowiedziało, że nie wie na kogo by zagłosowały. Sondaż pokazuje nam, że różnica między Andrzejem Dudą, a Donaldem Tuskiem to tylko 1%, a ten drugi nie ogłosił nawet, że będzie chciał kandydować. Przypomnijmy, że Tusk wyraził chęć startu w wyborach, ale tylko wtedy, gdy do walki z ramienia PiS stanie Jarosław Kaczyński. Przeprowadzono również kolejny sondaż badający na kogo by zagłosowali ludzie w drugiej turze. W walce między Dudą, a Tuskiem ten pierwszy miał 46%, a Tusk 44% co jest dobrym prognostykiem dla opozycji.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Foto: youtube/MASAKRACJA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *