Szok! Niespodziewana dymisja w rządzie PiS

Tego się w dniu dzisiejszym nikt nie spodziewał. Od rana media szumią na temat dymisji jednego z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Cały obóz partii rządzącej na pewno odczuje jego stratę. Odczuła to również szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

Mowa o wiceministrze polityki pracy i polityki społecznej Bartoszu Marczuku. „Ubolewamy, że Bartek odchodzi z naszego zespołu. Odpowiadał za politykę rodzinną i znakomicie się z tego zadania wywiązywał. Ma duże doświadczenie, świetnie przeprowadzał swoje ustawy. Ma duży udział w tym, że tak znakomicie radzimy sobie z elektronizacją wniosków” – powiedziała na porannej konferencji szefowa MRPiPS. Sam Marczuk również poinformował o swoim odejściu na Twitterze.

Odchodzę z @MRPiPS_GOV_PL B. dziękuję mojej wspaniałej szefowej @E_Rafalska za współpracę. Dziękuję Premierowi @MorawieckiM i @BeataSzydlo za zaufanie i możl. pracy dla Ojczyzny. To zaszczyt i honor.Dziękuję współpracow. z min. Mam nadzieję, że będę jeszcze pracować dla Wspólnoty – napisał. Odpowiada on za m.in. program 500 plus, sprawy rodzinne czy wprowadzenie uczniowskiej „wyprawki”.

Czytaj dalej

Źródło: tvn24bis.pl
Foto: YouTube.com Sejm TV screen