Ewa Drzyzga niespodziewanie zwróciła się do Kaczyńskiego w „Dzień dobry TVN”! „Ja zachęcam prezesa Kaczyńskiego, żeby podpisał…”

Niedawno w sieci głośno zrobiło się o konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się 11 grudnia. Podczas jej trwania rząd przedstawił plany dotyczące pomocy rolnikom. Jednym z punktów, które wzniosły największe kontrowersje była zapowiedź zmian w przepisach dotyczących działania organizacji zajmujących się ochroną zwierząt. Kiedy wejdą one w życie, zwierzętom pomagać będą mogły jedynie Inspektoraty Weterynaryjne, policjant lub strażnik gminny.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt (DIOZ) to jedna z instytucji, która najmocniej walczy o to, aby zmiana ta w życie nie weszła. Twierdzą, iż państwo ma znikomą wiedzę na temat zwierząt oraz tego, jak im pomóc. Instytucja utworzyła również petycję, pod którą podpisało się już ponad 210 tysięcy osób. Temat ochrony zwierząt poruszono również podczas poniedziałkowego wydania popularnego programu „Dzień Dobry TVN”, który poprowadziło kobiece duo – Ewa Drzyzga oraz Agnieszka Woźniak-Starak. Drzyzga niespodziewanie zwróciła się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Prowadzące dyskutowały na temat kupowania zwierzęcia w ramach świątecznego prezentu. Wtedy wieloletnia prowadząca talk-show Rozmowy w toku przypomniała widzom o wspomnianej wyżej ankiecie. Zwracając się do prezesa partii rządzącej, poprosiła go o pomoc w tym temacie. „Zachęcam prezesa PiS, aby podpisał petycję. Niejednokrotnie stawał po stronie zwierząt. Może jak on podpisze, to się jakoś bardziej uda?” – powiedziała. „A jak nie, to wyjdziemy na ulicę i będziemy zwierząt bronić. Bo trzeba!” – wtrąciła druga prowadząca, Woźniak-Starak. „Wiem, że na naszych widzów zawsze można liczyć, za co dziękujemy!” – dodała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/JastrzabPost, youtube/Onet Rano
Źródło: wprost.pl, rozrywka.radiozet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *