„Fakty” TVN nie oszczędziły Danuty Holeckiej! Najpierw padło słowo „służalczość”, a po chwili pokazano widzom nagranie

Nie jest tajemnicą, że TVN oraz TVP to dwie najczęściej wybierane przez Polaków stacje. Z tego też powodu toczą między sobą nieustanną walkę o widzów. Nie szczędzą sobie one wbijania szpil przy każdej możliwej okazji. Tym razem to TVN postanowiło bezpardonowo uderzyć w konkurencję. Oberwało się też Danucie Holeckiej, prowadzącej główne wydanie „Wiadomości”. Przypomniano jej pewną rozmowę.

W sobotnim wydaniu „Faktów” sporo uwagi poświęcono tematowi referendum ws. imigrantów. „Pytanie o referendum i o wielkie pieniądze, bo chodzi o kasę, jak mówi poseł Joński. Bo kampania referendalna będzie bez limitów. Bo każdy będzie mógł wpłacić. Spółka Skarbu Państwa też. PiS razem z wyborami chce robić referendum, choć temat tego referendum faktycznie nie istnieje” – w taki sposób materiał Pawła Płuski zapowiedziała prowadzącą program, Anita Werner. Pojawiła się w m.in. wypowiedź Jońskiego. „Chodzi, krótko mówiąc o kasę, bo kampania referendalna będzie bez limitów. Każdy będzie mógł wpłacić, każda instytucja, każda spółka Skarbu Państwa” – stwierdził.

Bardzo przekonana do pomysłu przeprowadzenia referendum wydaję się być Telewizja Polska. To nie uszło uwadze autora materiału, który uderzył zarówno w rządzących, jak i dziennikarzy telewizji publicznej. „Władza ma też w rękach i bezwzględnie wykorzystuje służalczość ludzi zatrudnionych w mediach, kiedyś zwanych publicznymi i tych, które tak szczodrze finansuje” – powiedział Płuska. To właśnie po tych słowach przypomniano widzom wymowny wywiad Danuty Holeckiej z Andrzejem Dudą, który miał miejsce przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. „Co zrobić, żeby rzeczywiście to pan wygrał?” – pytała wówczas prezydenta.

Czytaj dalej

Źródło: teleshow.wp.pl
Foto: YouTube.com MTV 24