Drwiny z Rydzyka w Mrągowie! Kabaret K2 tym skeczem rozłożył widzów na łopatki

W sobotę, 8 lipca w Mrągowie odbyła się 24. edycja słynnej Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Na scenie pojawili się m.in. Paranienormalni, Katarzyna Pakosińska, Czesauf, Barbara Kurdej-Szatan, Marcin Daniec czy kabaret K2. To właśnie o skeczu tych ostatnich, zatytułowanym „Wakacje w piekle”, zrobiło się najgłośniej w mediach społecznościowych. Ze sceny padł żart m.in. z toruńskiego redemptorysty, Tadeusza Rydzyka. 

Kabaret K2 powstał nieco ponad 10 lat temu. Tworzą go: Bartosz Klauziński, Tomasz Łupak i Dominika Najdek. To właśnie ich skecz, opowiadający o parze, która po wypadku samochodowym trafiła do piekła, zrobił w Mrągowie ogromną furorę. Już na wstępie odniesiono się w nim do kościoła. „Można się u nas wyspowiadać. Biskupów ci u nas dostatek” – powiedział jeden z komików. Następnie kabareciarze nawiązali do głośnego dokumentu braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu”. „Ty Patrycja lepiej nie idź do biskupów, bo w tych firankach wyglądasz jak ministrant. Jeszcze Sekielscy o tobie film nakręcą, a nie za stara jesteś” – usłyszeli widzowie.

To po tym mężczyzna odgrywający rolę diabła postanowił zadrwić z ojca Tadeusza Rydzyka. „Państwo mieliście wypadek koło Torunia, a tam nie wiadomo, kto rządzi, anioł czy diabeł. Dusze przydzielamy na chybił trafił” – powiedział, było to oczywiście nawiązanie do miasta, które słynie z mediów Rydzyka. Co więcej, ze sceny zażartowano także z prezesa PiS. Przypomniano jego głośne słowa z 2020 roku, które padły jego ust w trakcie trwania protestów kobiet. „Wy w tej chwili w imię własnych interesów, małych, brudnych interesów rozwalacie Polskę. Jesteście przestępcami” – zacytowano Kaczyńskiego.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Foto: YouTube.com Polsat, Skelia TV (zdjęcie ilustracyjne)