Kaczyński w Ełku gorzko o kobietach. Giertych zadrwił z prezesa PiS jednym zdaniem! „Skoro Jarek postanowił udzielać porad rozrodczych, to ja…”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński zaliczył Ełk w ramach przystanku na trasie po polskich miastach i wsiach. Podczas swojego wystąpienia poruszono temat projektów wspierających rodzinę. Stwierdził on, że rząd PiS będzie starał się wprowadzać nowe rozwiązania premiujące rodziny. Następnie postanowił w gorzkich słowach wypowiedzieć się o kobietach. Uznał, iż dużym problemem jest niski wskaźnik urodzeń. „To jest kwestia po prostu pewnego nastawienia ludzi, a szczególności pań. No bo to kobiety rodzą dzieci” – powiedział. Poruszył następnie temat alkoholizmu wśród kobiet. 

Lider partii rządzącej jako jeden z czynników niskich urodzeń wśród młodych kobiet alkoholizm. Stwierdził, iż mężczyzna aby uzależnić się od alkoholu, potrzebuje pić nadmiernie przez 20 lat, lecz kobieta zaledwie dwa. „Ja nie jestem zwolennikiem bardzo wczesnego macierzyństwa, no bo kobieta też musi dojrzeć do tego, żeby być dobrą matką. Ale no jak do 25. roku daje w szyję…” – dodał. Słowa te odbiły się szerokim echem w mediach, a skomentował je serią wpisów mecenas Roman Giertych. „Skoro Jarek postanowił udzielać porad rozrodczych, to ja otwieram szkołę baletu” – napisał drwiąco Giertych, a to jedno zdanie zrobiło szczególną furorę w sieci. „„Jeśli kobieta daje w szyję, dzieci z tego nie będzie” – powiedział dziś w Ełku prezes Kaczyński. Hm. Normalnie znawca się znalazł” – dodał w innym wpisie. „Najbardziej przygnębiające jest to, że ten bezczelny, chamski typ Jarosław Kaczyński obraża polskie kobiety, a sam osobiście odpowiada za to, że młodych rodzin nie stać na posiadanie dzieci” – napisał w trzecim.

Czytaj dalej

Foto: youtube/tvnpl, youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, twitter.com/GiertychRoman