Majka Jeżowska ostro potraktowała artystów występujących w TVP. Gwiazda była dla nich bezlitosna!

Gościem Łukasza Kadziewicza w programie Onet Rano była autorka takich hitów jak „A ja wolę moją mamę” czy też „Wszystkie dzieci nasze są”, wokalistka Majka Jeżowska. Podczas rozmowy poruszono wiele tematów, a największym echem odbiła się jej wypowiedź na temat tolerancji osób ze społeczności LGBT, dla których wyraziła swoje wsparcie oraz innych artystów występujących w Telewizji Polskiej, na których nie zostawiła suchej nitki.

Nie ucieka również Pani od tematu tolerancji, który w naszym kraju jest odmieniany przez przypadki, wyciągany bardzo często do dyskusji, a Pani mówi „NIE”. Nie ma czegoś takiego jak rodzic na przykład nieprzygotowany na dziecko LGBT, bo koniec i kropka, zero-jedynkowo, masz być przygotowany” – powiedział prowadzący. „Ja nie lubię hipokryzji, z którą jednak mamy do czynienia i to w życiu politycznym i w życiu zawodowym, w życiu duchowym, bo to jednak ta hipokryzja dotyczy nauczania, że wszyscy jesteśmy jednakowi. Szanujmy się. Kochajmy się. Kochajmy bliźniego swego jak siebie samego, po czym jak nam się ktoś nie spodoba, to potrafimy go zlinczować i wyrzucić ze społeczeństwa i namawiać zresztą do jakiejś nienawiści. To jest dla mnie nie do przyjęcia” – stwierdziła Jeżowska. W dalszej części dyskusji temat zszedł na TVP i występujących na antenie tej telewizji celebrytów.

Ja jestem Rock’n’roll’ową duszą, ale większość moich znajomych artystów – nie. Po prostu grzecznie idą tam, gdzie ja bym nie poszła, występuje tam, gdzie ja bym nie wystąpiła i nie mają z tym problemów. Widocznie nie czują potrzeby opowiadania się po którejś stronie. Mnie się już nie chce udawać po prostu” – powiedziała wokalistka. Prowadzący zauważył następnie, iż wkrótce odbędzie się sylwester w TVP. Zapytał Jeżowską, czy „wystąpiłaby pod tym brandem”. „Nie. Przede wszystkim ten brand nie zaprasza mnie już od dawna do siebie i ja nie mam z tym problemu. bo ja mam co robić. Ja bardzo jestem zapracowaną i aktywną osobą, jak widać. Więc można by z tego żyć” – odpowiedziała. Dopytana, jak ocenia innych artystów, którzy biorą udział w TVP pomimo odmiennych poglądów, odpowiedziała: „Nie siedzę w ich głowie. Widocznie nie mają z tym problemu. Potrafią to pogodzić. Potrafią udawać. Potrafią się naginać. Potrafią robić handshake z kimś, kto jest okrutnym kłamcą. Nie wiem, ja bym tak nie mogła, ale właśnie na tym polega wolność. Każdy ma prawo robić tak, jak uważa, nie mnie to osądzać„.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Majka Jeżowska
Źródło: wiadomosci.onet.pl