Kaczyński wpadnie w szał. Senator się zbuntował i zadał mu bolesny cios!

Niemcy po tragedii w Przewodowie zaoferowali nam systemy obrony przeciwrakietowej Patriot w celu wzmocnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak oświadczył, iż z satysfakcją przyjął propozycję Niemiec, lecz kilkadziesiąt godzin później zmienił zdanie. Winą za to czołowi politycy opozycji obarczyli prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Uznał tak m.in. Rafał Trzaskowski. Dodatkowo podczas jednej z ostatnich konferencji prezes PiS stwierdził, że rakiety stałyby na terenie Polski jedynie „dla ozdoby”. Na te słowa zareagował niezależny senator Wadim Tyszkiewicz.

To jakiś dramat. Kaczyński znów odleciał. Wg tego oderwanego od rzeczywistości człowieka z Żoliborza system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot oferowany Polsce przez Niemców jest tylko „dla ozdoby”.
Nawet nie wiem, jak to skomentować?
Rosja grozi kolejnym państwom, a ten robi sobie pochichajki. Nienawiść do Niemiec i Europy już mu rozum odebrała. Gdyby Patrioty miały uratować choć jedno ludzkie życie, to warto je mieć, ale choć jedno życie miałoby być utracone przez tego politycznego kosmitę i sowieckiego agenta, stanie on przed Trybunałem.
Kaczyński o Patriotach z Niemiec: nie ma podstaw sądzić, że strzeliliby do rosyjskiej rakiety.
Rakiety Patriot stojące w Polsce, można by powiedzieć, dla ozdoby to jest wyjście, które ma być może pewne zalety estetyczne, natomiast militarnych ani politycznych nie ma – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński
” – napisał.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Gazeta Wyborcza
Źródło: facebook.com/wadimsenator