Owsiak zachwycił Polaków mocnym listem do Kaczyńskiego. W ekspresowym tempie bije rekordy popularności! „Mam Pana serdecznie dosyć!”

Jurek Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udostępnił na swoim profilu Facebook obszerny list otwarty skierowany wprost do lidera Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Padły w nim mocne słowa. Owsiak stwierdził m.in. iż prezes partii rządzącej jest „totalnie oderwany od rzeczywistości”. Pokusił się nawet na stwierdzenie, że ma go serdecznie dosyć. „Do Jarosława Kaczyńskiego. Właśnie organizujemy po raz 63. zakupy sprzętu medycznego dla polskiej ochrony zdrowia, finansowane z pieniędzy zebranych podczas Finału. To taka coroczna akcja organizowana w zimową, styczniową niedzielę, gdy zbieramy pieniądze, aby kupić nowoczesny sprzęt medyczny głównie dla oddziałów dziecięcych polskich szpitali. Przez te 30 lat zebraliśmy ponad 1 miliard 750 milionów złotych i kupiliśmy blisko 70 000 urządzeń. Jak Pan widzi, ofiarność Polaków i Rodaków na całym świecie i zaufanie do nas jest ogromne” – rozpoczął.

Właśnie przeczytałem, że chce Pan powołać komisję, która zbada politykę energetyczną w latach 2007-2015. Od kilku tygodni słyszę, jak media informują także i mnie, że tej energii dla nas, Polaków, może po prostu zabraknąć. Nie dość, że piekielnie zdrożała, to jeszcze przed każdym z nas jest widmo, że jej po prostu nie będzie. Sam jestem ciekaw, co spowodowało taki nagły krach w polskiej energetyce i czy ten krach jest wynikiem ostatnich lat, czy zaszłości sprzed wielu, wielu, wielu dekad. Być może powołana przez Pana komisja na te pytania odpowie.
Za to ja radziłbym Panu powołać komisję do spraw ochrony zdrowia Polaków. Jako Prezes Zarządu Fundacji WOŚP obserwuję ten stan rzeczy od 30 lat. I powiem Panu krótko – takiego bałaganu, jaki zaistniał w kilku ostatnich latach, jeszcze nie widziałem. Polska ochrona zdrowia z trudem leczy. Polska ochrona zdrowia jest niedofinansowana, ponieważ w ostatnich latach w sposób skandaliczny Pana rząd przesuwa pieniądze publiczne w sektory oddalone od ochrony zdrowia. Pana rząd marnotrawi publiczne pieniądze mimo próśb Polaków. Pan osobiście decyduje o tym, aby miliardowe nakłady nie szły na onkologię, a były przeznaczane na media publiczne
” – kontynuuje.

Nasze Konkursy Ofert często łączą się z zakupem urządzeń, które wymienią te zużyte, a wcześniej zakupione przez Fundację. Tak nie powinno być. Fundacja i jej możliwości są ogromne i można je wykorzystać promując najnowsze trendy w leczeniu i rozwiązania, które mogą wdrażać polskie szpitale. Niestety staliśmy się Fundacją, która ciągle odtwarza standardy, jakie kiedyś stworzyliśmy. Źle wydane pieniądze na zakup respiratorów w czasie COVID-u powinny być tematem komisji, która by to wszystko wyjaśniła do końca. Jestem regularnie pozbawiany możliwości skutecznego leczenia. Wiem doskonale, o czym mówię, bo właśnie stoję przed decyzją poniesienia ogromnego kosztu związanego z leczeniem zdrowia moich bliskich, ponieważ publiczna ochrona zdrowia nie jest w stanie podjąć się takiego leczenia.
Jest Pan totalnie oderwany od rzeczywistości, Pana wypowiedzi, które obrażają, które są rasistowskie, także we mnie wzbudzają strach! To Pan jest winny wywołania wojny polsko-polskiej.
Kolejne zakupy, które właśnie robimy, bardzo pomogą polskiej okulistyce dziecięcej, także zaniedbanej i niedofinansowanej. Pomożemy między innymi my, Polacy – Fundacja WOŚP. Pan o ochronę swojego zdrowia nie musi się martwić, bo także Pan zadecydował o kolejnych wydatkach związanych z ochroną zdrowia Pana i pańskiej ekipy!
Nosze koszulkę z napisem „mam ogień w sercu”. Mam go, aby pomagać i robić to skutecznie, bo w rządach Pana nie mam żadnego oparcia i pewności, że ktoś o nas, Polaków, zadba. Chciałbym powiedzieć to, co mówię zawsze przy naszej fundacyjnej pracy – jeżeli z nami nie grasz, to nie przeszkadzaj. Pan po prostu przeszkadza Polakom żyć normalnie, godnie i sprawiedliwie. Mam Pana serdecznie dosyć!
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: commons.wikimedia.org (Autor: Ralf Lotys), flickr/President of Ukraine
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak