Kaczyński sam się wkopał. Uderzył w lekarzy, został zaorany piekielnie ostrą ripostą!

Jednym z przystanków prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego na jego trasie po polskich miastach i wsiach był Stargard. Podczas spotkania z wyborcami poruszył on temat zarobków lekarzy. Jego słowa wywołały sporo kontrowersji, gdyż postanowił on ich skrytykować. Prezes partii rządzącej mówił o tym, iż lekarze dużo zarabiają, lecz nie przykładają się do swojej pracy. Onet sięgnął po opinię lekarki, która odpowiedziała liderowi PiS.

Poszczególni lekarze, nie jacyś wybitni specjaliści, otrzymują kontrakty po 70 tys. zł, a teraz dostaną nawet po 120 tys. zł. A jak ktoś przyjedzie na SOR z sepsą i 40 stopniami gorączki, to mu każą siedzieć kilka godzin na zydlu. Znam takiego człowieka. Jeden lekarz zarabia 6 czy 7 tys., a drugi 10 razy więcej. Nie dlatego, że jeden jest wybitny, a drugi słaby. To zależy od innych okoliczności” – mówił Kaczyński. Dziennikarze Onetu poprosili jedną z lekarek, która wolała pozostać anonimowa, o skomentowanie tej wypowiedzi. „O takiej pensji, jak te wymienione 70 tys., już nie wspominając o 120 tysiącach, to mogłabym co najwyżej pomarzyć. Podstawowego wynagrodzenia z etatu mam nieco ponad 8 tys. zł. Natomiast jak mam naprawdę dobry miesiąc to jestem w stanie wyciągnąć z dyżurów na SOR jakieś dodatkowe 30 tys. zł. Ale to trzeba naprawdę okupić ciężką pracą i rezygnacją z wolnych weekendów. Żeby zarobić 70 tys., musiałabym przez cały miesiąc nie wychodzić z pracy. A to jest niewykonalne” – powiedziała.

O opinię zapytano również lekarkę ze stolicy Polski, gdzie zarobki w teorii powinny być najwyższe. Czy pokrywają się one z tymi, o których mówił Kaczyński? Okazuje się, że również nie. „Pracuję w służbie zdrowia od kilkunastu lat i nigdy nie zdarzyło mi się zarobić takiej kwoty w miesiąc. Może połowę tego, jak człowiek pracuje non stop i śpi w szpitalu. Musiałabym być jakimś Robocopem albo cyborgiem, który nigdy się nie męczy i może pracować dzień i noc bez przerwy. Człowiek jednak ma jakąś określoną wydolność. A w przypadku lekarza przemęczenie mogłoby stanowić zagrożenie dla pacjenta” – powiedziała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/mar t
Źródło: wiadomosci.onet.pl