Kajdanowicz czekał z tym do samego końca. W nietypowy sposób zakończył „Fakty”, przekazał widzom wiadomość

Wydanie „Faktów” z 1 czerwca prowadził Grzegorz Kajdanowicz. Program zakończył się w nietypowy jednak sposób. Dziennikarz zwrócił się bowiem wprost do widzów, przekazując im ważną informację. Przedstawił on raport dotyczący oglądalności programów i kanałów informacyjnych w maju 2023 roku. Z przedstawionych danych wynika, iż TVN24 zajął pierwsze miejsce, na drugim znajduje się TVP, a trzecie miejsce przypadło dla Polsatu.

A na koniec „Faktów” podsumowanie maja, czyli wyniki oglądalności programów i kanałów informacyjnych. Jesteśmy liderami w najważniejszych kategoriach. W maju „Fakty” średnio oglądało codziennie ponad 2 miliony 120 tysięcy widzów. TVN24 miał udziały w rynku stacji informacyjnych na poziomie ponad 5,20 proc., a tvn24.pl najwięcej użytkowników spośród portali stacji telewizyjnych – blisko 9 i pół miliona. Bardzo dziękujemy i bądźcie państwo z nami” – poinformował tuż przed zakończeniem programu. Podczas monologu dziennikarza na ekranie pokazywały się plansze z wykresami w poszczególnych kategoriach.

Nie da się ukryć, iż pomimo kolejnego udanego miesiąca TVN-u, Telewizja Polska depcze im po piętach. Jak wynika z przedstawionych wykresów, „Wiadomości” TVP w maju oglądało średnio 2 miliony 100 tysięcy widzów. Jest to tylko o 20 tysięcy mniejszy wynik niż liczba, jaką osiągnął TVN. Wynik ten daje TVP 4,68 proc. udziału w rynku stacji informacyjnych. Portal tvp.info odwiedziło w maju 2 miliony 890 tysięcy internautów, co jest najmniejszym wynikiem z trzech konkurentów. Polsat zebrał widownię w wysokości 1 miliona 400 tysięcy, co dało mu 1,65 proc. udziału w rynku stacji informacyjnych. Portal polsatnews.pl odwiedziło natomiast ponad 6 milionów 700 tysięcy internautów, przez co zajmuje on 2. miejsce w tej kategorii.

Czytaj dalej

Foto: TVN24/screen
Źródło: fakty.tvn24.pl