Kazik miażdży PiS po przyznaniu artystom 400 mln zł. Ten wpis zebrał już 30 tysięcy polubień!

Wczoraj wielkie poruszenie w mediach wywołała decyzja Ministerstwa Kultury, które ma przeznaczyć 400 milionów złotych na pomoc artystom w związku z panującą pandemią koronawirusa. Setki tysięcy złotych trafią na konto takich artystów jak Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, zespół Bayer Full czy Weekend. Kazik Staszewski, wokalista legendarnego zespołu Kult, za pomocą profilu Facebook’owego zespołu postanowił uderzyć w rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili.
Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają.
My nie prosiliśmy chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy.
Jednak od tych….( z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy.
Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz
” – czytamy.

Po drugie- rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy. Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock. Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy-słaby nie był. I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań). Gdyby nie było was nie byłoby nas” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/S.P.RECORDS
Źródło: facebook.com/kultoficjalnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *