Świerzyński zakpił z Kultu. Wgniatająca w fotel riposta Owsiaka to absolutny hit sieci!

Kilka dni temu poruszenie w mediach wywołała decyzja Ministerstwa Kultury. Poinformowano o tym, że przeznaczy ono 400 milionów złotych na pomoc polskim artystom w związku z panującą pandemią koronawirusa. Setki tysięcy złotych miało trafić na konto takich artystów jak Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, zespół Bayer Full czy Weekend. W niedzielę Kazik Staszewski, wokalista legendarnego zespołu Kult, za pomocą profilu Facebook’owego zespołu postanowił wyrazić swoje niezadowolenie. Uważa on, że pieniądze powinny otrzymać bardziej potrzebujące osoby.

W Polsat News do jego słów odniósł się Sławomir Świerzyński. Głupszej wypowiedzi nie słyszałem – mówił wokalista na antenie. A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół jak Kult? – pytał. Jego słowa wywołały niemałe oburzenie w mediach społecznościowych. Zareagował sam Jurek Owsiak. Gloria Artis dla Bayer Full Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości. Tę i inne płyty możecie kupić na stronie www.siemashop.pl i SP Records – pisze prezes WOŚP.

Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi. Mało tego – podejrzewam, że może liczyć na order Gloria Artis od obecnie panującego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dawajcie Panowie obydwaj, ile wlezie, bo nadajcie na tych samych falach! – dodał Jurek Owsiak na swoim facebookowym profilu. Pod wpisem pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w dyskusji, po której rośnie sprzedaż płyt zespołu Kult, który znam i cenię! – o to jeden z nich, autorstwa polskiego lekarza Bartosza Fiałka.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, polsatnews.pl, facebook.com/kultoficjalnie
Foto: YouTube.com Radio ZET, przeAmbitniPL screen