Kłeczek z TVP Info odbił się jak od ściany na Campusie Trzaskowskiego. Jako jedyny dziennikarz nie otrzymał na to wydarzenie akredytacji

Wczoraj ruszyła druga edycja Campusu Polska Przyszłości, której organizatorem jest Rafał Trzaskowski. Odbywa się ona w Olsztynie, a potrwa do środy – 31 sierpnia. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć wielu znanych w Polsce osób. Do tego grona zalicza się m.in. były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzezinski, były premier Marek Belka, a także wielu, wielu innych. 

Na to wydarzenie akredytację mogli składać dziennikarze. Jedną z nich miał złożyć dziennikarz TVP Info, Miłosz Kłeczek. Odbił się jednak jak od ściany, bo… akredytacji nie otrzymał. W rozmowie z Wirtualną Polską poinformował o tym Sławomir Nitras. „Jeden tylko dziennikarz nie dostał akredytacji, bo mamy wątpliwości co do jego uczciwości. Chodzi o pana Miłosza Kłeczka” – powiedział polityk. Dziennikarz zabrał już głos na swoim Twitterze. W swoim wpisie zrugał Trzaskowskiego i Nitrasa. „Panowie Trzaskowski i Nitras chwalą się w mediach, że zablokowali mój udział w nijakim campusie…skąd pomysł, że chciałbym w tym uczestniczyć ? Może to był test jak realizujecie swój postulat „wolne media”. Test oblany” – napisał.

Czytaj dalej

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, Twitter.com
Foto: YouTube.com Eurocities network, Onet News