Kukiz się zbuntował i ostro uderzył w Ziobro! Chciałby jego odwołania. „Chodzi nadęty i mówi, że wszystko jest w porządku i to nie jego wina”

Poseł oraz lider Kukiz’15, a niegdyś muzyk, Paweł Kukiz wystąpił w roli gościa na antenie Radio WNET. Prowadzący poruszył temat ustawy o sędziach pokoju, czyli jednego z głównych projektów, którego wdrążenia chciała partia Kukiza. Polityk postanowił szerzej wypowiedzieć się dlaczego do dziś nie została ona wprowadzona. Pokusił się nawet na mocny atak w stronę ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro. Stwierdził, iż dołączyłby do wniosku opozycji o jego odwołanie.

Mieli być przed wakacjami, mieli być do września, mieli być do października. Rozmawiamy 4 listopada i ich nie ma” – mówił prowadzący. „Nie mieli być do października, tylko mieli być do końca września, a w przypadku jeśli do końca września ich nie będzie, to Kukiz z kolegami zawiesza głosowanie – i zawiesiłem. Od 1 października nie głosuję wspólnie z PiS-em” – powiedział polityk. Dopytany co to znaczy, że głosowanie jest zawieszone, wyjaśnił: „To znaczy to, że jeżeli na przykład pan Ziobro przestanie blokować sędziów pokoju, bo to Solidarna Polska i ten wybitny legislator blokują tę ustawę, jak przestaną blokować, zaczynamy głosować znowu z PiS-em, i tyle„. „Dlaczego Zbigniew Ziobro jest wybitnym legislatorem?” – zapytał redaktor. „No przecież widzi Pan jakie mamy genialne efekty jego reformy przez 7 lat” – powiedział, wybuchając śmiechem, po czym dodał: „Nowak na wolności śmiga sobie proszę Pana i postepowania, przewlekłość jest coraz większa, a ten chodzi nadęty i mówi, że wszystko jest w porządku i to nie jego wina„.

Dziennikarz zapytał Kukiza następnie, czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości. Ten westchnął, a następnie stwierdził: „Nie chcę się zapędzać. Powiem Panu w ten sposób. Gdyby opozycja, bo ja nie mogę, złożyła wotum nieufności względem pana ministra Ziobry, to z przyjemnością nacisnę guzik, że jestem za„. „Wymiar sprawiedliwości lepiej funkcjonuje dzisiaj czy 7 lat temu” – zadał kolejne pytanie redaktor. „Pan mnie prowokuje?” – odparł Kukiz. „Niech Pan Nowaka zapyta. Nie spotka Pan go w areszcie śledczym, tylko jest może gdzieś na Teneryfie w tej chwili.[…] Prosta odpowiedź. Przewlekłość jak była, tak jest. Jest jeszcze większa. Anarchia totalna się w tej chwili w sądach pojawia. Nie wiadomo o co chodzi.[…] Odwołanie Ziobry mogło by ułatwić pozyskanie pieniędzy z Unii Europejskiej” – mówił. Całą wypowiedź posła można obejrzeć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radio WNET, youtube/polsatnews.pl
Źródło: youtube/Radio WNET