Kukiz uderzył w Tuska: „Polskę by sprzedał za czapkę śliwek”. Dostał taką ripostę, że musiała wyprowadzić go z równowagi!

Były rockmen, a obecnie poseł i lider partii Kukiz’15, Paweł Kukiz od dłuższego czasu jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. Niegdyś powiedział, że „jeśli zostanę politykiem, naplujcie mi w twarz”. Kilka lat później wszedł on w różne układy z obozem rządzącym, przez co spadł na niego wielki hejt. Tym razem udzielił wywiadu dla portalu „Goniec.pl”, gdzie w ostrych słowach wypowiedział się na temat przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, wychwalając przy tym prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Internauci nie puścili mu tego płazem.

Wódz tej opozycji, tak to nazwijmy, Donalda Tuska, mówiąc delikatnie, jest to kosmopolita, który Polskę by sprzedał za czapkę śliwek. Natomiast Kaczyński za Polskę oddałby życie. Bez względu na to, co myślę o jego światopoglądzie politycznym, gospodarczym i tak dalej, to po prostu wiem, że jako człowiek, to jest to patriota. Jest to państwowiec z krwi i kości. Czasem, aż za mocno tę państwowość w tym czasie kiedy wszystko się globalizuje, podkreśla” – powiedział na nagraniu, które obiega sieć. W sekcji komentarzy na YouTube internauci w znacznej większości skrytykowali go za te słowa. „I to jest właśnie źle rozumiany patriotyzm. Nie trzeba umierać za kraj tylko dobrze nim zarządzać„, „Oddałby życie”… wszystkich Polaków„, „Jak stanę się politykiem to możecie napluć mi w twarz…„, „Sprawdza się powiedzenie…. kto z kim przestaje takim się staje. Kukiz….wróć na scenę!!” – czytamy. To tylko kilka wybranych z całej masy podobnych, często nawet wulgarnych komentarzy Polaków.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News
Źródło: twitter.com/GoniecPL, youtube/Goniec