Lekarz napisał list otwarty do Kaczyńskiego! W ekspresowym tempie obiega on całą Polskę. „Nie zgadzam się na przedstawienie ciężko pracujących lekarzy w negatywnym świetle”

W niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński w ramach objazdu po polskich miastach i wsiach odwiedził Nową Sól. Podczas swojego wystąpienia poruszył temat problemów służby zdrowia. Mówił między innymi o wynagrodzeniu lekarzy oraz ich zaangażowaniu w swoją pracę, co skrytykował. Jego słowa odbiły się szerokim echem i nie był to pierwszy raz, kiedy prezes PiS wbił szpilę medykom. Na jego wypowiedź zareagował dr Michał Bulsa, prezes ORL w Szczecinie. Napisał do Kaczyńskiego list otwarty.

Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają naprawdę bardzo, bardzo dużo i ja nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać.[…] To jest tak, że pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić.[…] Lekarz musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta. No lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale i pewnej misji, tak jak zresztą ludzie innych zawodów, jak na przykład ksiądz” – mówił w Nowej Soli prezes partii rządzącej. Na te słowa zareagował dr Michał Bulsa. „Jako prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie nie zgadzam się na przedstawienie ciężko pracujących lekarzy w negatywnym świetle i rzucanie bezpodstawnych oskarżeń w stronę grupy zawodowej od której zależy bezpieczeństwo i zdrowie społeczeństwa” – czytamy. Całą treść listu można przeczytać poniżej.

Czytaj dalej

Foto: TVP Info/screen
Źródło: facebook.com/oilwszczecinie, youtube/Janusz Jaskółka