Lider Lady Pank zmiażdżył TVP! Piekielnie ostro oberwało się też artystom występującym w telewizji publicznej

Janusz Panasewicz to lider i wokalista legendarnego polskiego zespołu rockowego, Lady Pank, który jest autorem takich hitów, jak: „Zostawcie Titanica”, „Tacy sami” czy też „Zawsze tam, gdzie ty”. Piosenkarz udzielił wywiadu Michałowi Misiorkowi z Plejady. Poruszono w nim wiele tematów, a jednym z nich była obecna sytuacja w Polsce oraz Telewizji Polskiej. Panasewicz nigdy nie uciekał od kontrowersyjnych tematów, nie inaczej było i tym razem. Postanowił wbić szpilę gwiazdom, które występują w programach TVP.

Dziennikarz zapytał go o porównanie tego, jak działały media publiczne za czasów komuny, do tego, jak działają dziś. „Media publiczne stały się tubą propagandową rządu. Dziś są to media rządowe, a nie publiczne. Dlatego od 7 lat nie pojawiłem się ani w Polskim Radiu, ani w Telewizji Polskiej. Ostatni raz na Woronicza byłem, gdy gościłem w programie Agaty Młynarskiej „Świat się kręci”. Od tego czasu nie przestąpiłem progu tej instytucji” – odpowiedział wokalista. Zapytany o to, czy dostaje propozycje występów na antenie telewizji publicznej, odpowiedział twierdząco. „Oczywiście, mnóstwo i regularnie. Menadżer mi je przekazuje, ale dobrze wie, jaka będzie moja odpowiedź. Nie chcę przykładać ręki do tego, co dzieje się w rządowych mediach. Nie chcę mieć nic wspólnego z instytucjami, w których kłamstwo jest na porządku dziennym” – stwierdził.

Następnie nie przepuścił okazji, aby wbić szpilę w artystów decydujących się na występy w TVP. „Wiem, że niektórzy artyści mówią, że oni tam tylko śpiewają i nie angażują się politycznie. Nie zgadzam się z takim podejściem. Później ktoś to jednak ogląda i myśli sobie, że chyba Telewizja Polska nie jest taka zła, skoro ten i tamten tam występują.[…] Niektórym się dziwię, ale to ich wybór. Uważam, że każdy, kto uważa się za osobę publiczną, powinien mieć w sobie przyzwoitość, pewnego rodzaju szlachetność i w żaden sposób nie wspierać kłamstwa. Ja się tego trzymam, bo tak zostałem wychowany. Jeśli ktoś ma inaczej ukształtowany kręgosłup moralny, jego sprawa. Mnie z takimi ludźmi jest nie po drodze„- mówił. Cały wywiad, w którym poruszono o wiele więcej kwestii, można przeczytać tutaj.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Kino Polska Muzyka
Źródło: plejada.pl