Młynarska ostro o zakonnicach, które miały znęcać się nad dziećmi w Jordanowie. „Tym ludziom nie wolno powierzać dzieci”

Niedawno dzięki dziennikarzom Wirtualnej Polski światło dzienne ujrzały informacje dotyczące horroru, jaki przeżyć miały dzieci w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. Według doniesień portalu zakonnice, miały dopuścić się wobec podopiecznych szokujących czynów, takich jak zamykanie ich w klatce – czasem nawet na cały dzień, bicie mopem czy też wiązanie do łóżek. Dzieci miały także słyszeć: „Wychowali cię w stajni”, „twoja matka jest prostytutką”, „jak będziesz niedobra, dostaniesz wpi***l”. Głos na temat horroru w Jordanowie zabrała popularna dziennikarka Paulina Młynarska, a jej wpis oraz stanowczy przekaz poruszył serca Polaków.

Miałam już się kłaść, ale czytam o tym DPS w Jordanowie, gdzie zakonnice się znęcały nad niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi. Nie ma jak tego ogarnąć. Kora tam przebywała, wszystko opisała w autobiografii. Mówiła latami o traumie tam przeżytej. Ja byłam u sióstr Urszulanek w Rabce nieopodal. Tylko 2 tygodnie, na koloniach. Koszmar. Straszenie maluchów piekłem ( były tam bardzo malutkie dzieci), bezsensowne, dotkliwe kary za nic. Zamykanie na pół dnia w pokojach, pozbawianie posiłków. Jakiś bezsensowny terror. Uciekłam. Urwałam się z wycieczki i wsiadłam do autobusu jadącego do Zakopanego, gdzie byli moi rodzice. Miałam 11 lat. Kochane siostrzyczki zorientowały się po kilkunastu godzinach. To są ludzie, którym nie wolno powierzać dzieci. Kiedy to wreszcie pojmiemy?” – napisała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Paulina Młynarska (@mlynarskapaulina)

Czytaj dalej

Foto: youtube/Plejada
Źródło: instagram.com/mlynarskapaulina, wiadomosci.wp.pl