Monika Olejnik obejrzała skecz Neo-Nówki i dopiekła PiS! Nie zostawiła na polskim rządzie suchej nitki

Cała Polska huczy na temat skeczu Neo-Nówki, w którym uderzono w Prawo i Sprawiedliwość. Obejrzała go popularna dziennikarka Monika Olejnik. Za pośrednictwem swojego Facebook’a udostępniła felieton, w którym dolała oliwy do ognia i dopiekła partii rządzącej. „Neo-Nówka, czyli kto mieszka w Polsce, ten w kabarecie się nie śmieje! Prezes Kaczyński objeżdżał kraj, atakując Niemców, to samo robi Mateusz Morawiecki. Jak w kabarecie. Szukają wrogów jak za czasów Gomułki, kiedy za wszystko można było oskarżyć Niemcy” – rozpoczęła.

Kabaret Neo-Nówka niektórych rozbawił, a niektórych zgorszył. W ostatnim numerze widzimy dwóch członków rodziny – jeden jest za PiS, drugi za Platformą. Młodszy syn mówi: oni się bawią, kasę wywalają na lewo, 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld na tępą propagandę z TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można by dzieci wyleczyć? (…) Ty cały czas masz jakichś wrogów, co dzień boisz się jakiegoś wroga, to Niemcy, to Francuzi, Norwegowie, to nauczyciele, kobiety, LGBT. Najbardziej się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię r… codziennie. Odpowiedź? „Jedyne prawdziwe treści to jest 19.30″. A koszalińska publiczność biła brawo i bez przerwy się śmiała. Wulgaryzmy niektórym mogą nie pasować, ale ten kabaret to cała prawda o naszej rzeczywistości.
Nikt nie stracił posady za bałaganiarską robotę, nikt nie stracił posady za to, że codziennie płacimy kary. Wrogiem jest Tusk, a nie Zbigniew Ziobro, przez którego Polska nie dostaje miliardów złotych.
Prezes Kaczyński objeżdżał kraj, atakując Niemców, to samo robi Mateusz Morawiecki. Jak w kabarecie. Szukają wrogów jak za czasów Gomułki, kiedy za wszystko można było oskarżyć Niemcy.
W dzienniku Mieczysława Rakowskiego można przeczytać: „Przez 20 lat integrowaliśmy naród Niemcami. Starszym wyciskaliśmy łzy, a część młodych też mieliśmy po swojej stronie. Co teraz? Teraz karta niemiecka jest zgrana. To bardzo poważny problem”. Jak widać, panowie sięgają po godne wzorce. Razem z prezesem NBP Adamem Glapińskim, który udzielił kuriozalnego wywiadu w tygodniku „Sieci”, mówiąc, że Tusk przyjechał do Polski z planem obalenia rządu, atakowania NBP, wprowadzenia Polski do strefy euro, a ten plan jest oczywiście niemiecki.
Gdyby to powiedział polityk PiS, można by było się śmiać, ale to przerażające, że takie głupoty wypowiada szef banku centralnego, który w sprawach politycznych powinien milczeć. Jak zauważył kabaret Neo-Nówka, muszą mieć wrogów
” – czytamy.

Prawicowi dziennikarze piszą o Tusku propagandą lat 60., „zamiast Hupki i Czai, którzy chcieli rozbioru Polski, jeden był przedstawicielem ziomkostwa sudeckiego, drugi śląskiego, chce przyłączyć do Niemiec” – tak pisze prawicowy publicysta w ulubionych mediach Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. W kabarecie jeden z bohaterów mówi: żyjesz w kokonie informacyjnym, nie docierają do ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś taki pożyteczny idiota, oni cię tak w ciula robią, a ty się po prostu dajesz.
Afery, afery, afery, niewyjaśnione. Zaczęło się od stadniny koni w Janowie, którą doszczętnie zniszczono. Pozmieniani zostali szefowie muzeów po to, żeby władza mogła zaznaczyć swoje istnienie. Naprawdę robią z nas wariatów, kiedy MZ wywaliło 35 mln euro na respiratory, które albo nie dotarły, albo nie nadawały się do użytku. Kto, kiedy i dlaczego? Kto zaproponował żeby Andrzej Izdebski, handlarz bronią, dostał pieniądze? Dlaczego akurat on? Nie ma winnych, służby milczą. Ostatnio do dymisji podał się szef agencji wywiadu Andrzej Krawczyk, jak mówi rzecznik prasowy, z powodów osobistych.
Osobiście cała Polska jest zainteresowana dlaczego handlarza bronią, pomimo tego, że poszukiwano listem gończym, nie udało się znaleźć. Teraz jest już w grobie, nie wiemy dlaczego, nie wiemy kiedy, ale ważne jest żeby tę sprawę od początku do końca wyjaśnić. Polecam rządzącym kabaret Neo-Nówka i tym, którzy są zapatrzeni w jedyne prawdziwe treści.
Jarosław Kaczyński przestał jeździć po Polsce, co ponoć było zaplanowane. Szkoda, bo może dalej by poopowiadał o cudach Daniela Obajtka, jak to dzięki niemu gospodynie cudownie gotują, a w Pcimiu jest sklep amerykański, do którego można wjeżdżać samochodem i brać towar z półki. To też się nadaje do kabaretu
” – zakończyła.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ, youtube/Uwaga! TVN
Źródło: facebook.com/profile.php?id=100044304615774

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *