Na Twitterze zawrzało! Czarnek został zwalony z nóg solidną ripostą Mentzena, mocna wymiana zdań

Na Twitterze zawrzało. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek wzbudza spore kontrowersje już od momentu, gdy został wybrany na wspomniane stanowisko. Decyzje przez niego podejmowane nierzadko spotykają się z krytyką nawet ze strony nauczycieli na każdym szczeblu nauczania czy też samych uczniów. Prezes partii KORWiN, Sławomir Mentzen za pośrednictwem Twittera poinformował, iż Czarnek planuje wprowadzić zmiany dotyczące edukacji domowej. Pokusił się nawet na stwierdzenie, że projekt ten „oznacza zniszczenie edukacji domowej w Polsce”. Minister edukacji zareagował na jego słowa i doszło do mocnej wymiany zdań.

Czarnek próbuje właśnie po cichu całkowicie zaorać edukację domową. Gdy zamknęli szkoły, ludzie masowo zaczęli wybierać edukację domową. Teraz chcą zniszczyć ED, żeby przed kolejnym zimowym zamknięciem szkół ludzie nie mieli gdzie uciekać z dziećmi. PiS jest jak szarańcza. Główne dwie zmiany to rejonizacja i limit przyjęć do szkół dzieci z ED. Chcą żeby można było zapisać dziecko tylko do szkoły położonej na terenie województwa gdzie się mieszka. Tymczasem szkoły wyspecjalizowane w ED nie są dostępne w każdym województwie. Jeszcze gorszy jest limit przyjęć do szkoły dzieci z ED na poziomie 50% uczniów. Likwiduje to z mocy prawa wszystkie wyspecjalizowane w ED szkoły, które zdominowały ten rynek. Ten projekt oznacza zniszczenie edukacji domowej w Polsce” – poinformował Mentzen.

Na te słowa zareagował Czarnek. „Proszę nie wprowadzać w błąd. Prace trwają. Proszę przyjąć do wiadomości, że prócz wspaniałych rodziców kształcących dzieci w edu. domowej, są niestety również „oświatowe mafie”, wykorzystujące luki w przepisach i wyłudzające grube mln zł. Dlatego system trzeba uszczelnić. Nic więcej” – napisał na Twitterze. Z jego wypowiedzią nie zgodził się Mentzen, który stwierdził, iż wbrew słowom Czarnka projekt ten doprowadzi nie do uszczelnienia, a likwidacji edukacji domowej. „Ten projekt nie prowadzi do uszczelnienia systemu, a do eliminacji edukacji domowej. Likwiduje wszystkie szkoły wyspecjalizowane w ED. Jeżeli jakaś szkoła wyłudza pieniądze, to należy ją skontrolować i ukarać, a nie niszczyć cały system edukacji domowej” – odpowiedział Mentzen. Minister edukacji i nauki na ten wpis już nie odpowiedział.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Ministerstwo Edukacji i Nauki, youtube/Sławomir Mentzen
Źródło: twitter.com/SlawomirMentzen