Niepokojące informacje nt. zdrowia Kaczyńskiego. Prezes PiS nadal jest w szpitalu. „Ciężko zniósł zabieg”

21 grudnia media obiegła zaskakująca wiadomość o tym, że prezes partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości trafił do szpitala. Doniósł tak wówczas m.in. RMF FM. Tego samego dnia odbyła się także konferencja prasowa PiS, podczas której jedna z dziennikarek zapytała rzecznika partii, Rafała Bochenka o potwierdzenie tych doniesień. Ten stwierdził, iż to prawda, lecz pobyt Kaczyńskiego w szpitalu to od dawna zaplanowana wizyta, a jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Według najnowszych doniesień prezes PiS zabieg znosi ciężej, niż się spodziewano.

Jak doniósł dziennikarz RMF FM, Roch Kowalski wizyta Kaczyńskiego w szpitalu podyktowana była prawdopodobnie chorobą jego kolana. Nie jest tajemnicą, iż zmaga się on z nim od dłuższego czasu. Przypomnijmy, w 2019 roku miał on przejść operację wszczepiania endoprotezy stawu kolanowego. Na konferencji PiS Bochenka o sytuację Kaczyńskiego zapytała dziennikarka TVN24. „Pan prezes Jarosław Kaczyński tak, rzeczywiście przebywa w szpitalu, ale to jest dużo wcześniej zaplanowana wizyta. Wszystko przebiega zgodnie z planem, także proszę się nie martwić. Naprawdę wszystko jest w porządku” – powiedział wówczas. Jak donosiły media, Kaczyński jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miał wyjść ze szpitala jeszcze przed świętami.

Tak się jednak nie stało. W rozmowie z „Super Expressem” jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości przekazał, iż pomimo udanego zabiegu, przechodzi on go ciężej, niż ten w 2019 roku. „Poboli, poboli i przestanie. Choć muszę przyznać, że prezes ciężej zniósł teraz zabieg niż w grudniu 2019 roku. Bardziej go boli niż wtedy, ale jest twardy i da radę” – powiedział. Kaczyński święta spędzić musiał tym samym w szpitalu. Jak donosi SE, Kaczyński nadal planuje kontynuować swoją trasę po polskich miastach i wsiach, do której miałby wrócić na przełomie stycznia i lutego. Lider partii rządzącej ma zamiar odwiedzić pozostałe 35 okręgów.

Czytaj dalej

Foto: youtube/fakt24.pl
Źródło: polityka.se.pl, rmf24.pl, youtube/Janusz Jaskółka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *