Owsiak stanął w obronie Świątek! Odpowiedział Wyszkowskiemu, który uderzył w tenisistkę, bo wsparła WOŚP

Najlepsza tenisistka na świecie Iga Świątek znana jest nie tylko z wyśmienitej gry, ale także ze wspierania różnych akcji charytatywnych. W ubiegłym roku wsparła 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na licytację swoją rakietę z wygranego turnieju w Rzymie. Jak się okazuje i w tym roku tenisistka dołączy do grona osób, która wspierają fundację Jurka Owsiaka. Jej facebookowy wpis zrobił ogromną furorę. 

„Po tym intensywnym sezonie przygotowałam coś wyjątkowego na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku był to trening ze mną, który odbył się w Warszawie w listopadzie (pozdrowienia dla Niny i jej taty! 💪). W przyszłym roku ze zwycięzcami aukcji spotkam się w… Paryżu. Na aukcję wystawiam podwójne zaproszenie na mój mecz pierwszej rundy w Roland Garros, osobiste spotkanie ze mną w kuluarach po meczu, a także wstęp na wszystkie mecze odbywające się tego dnia na obiekcie. Mój mecz będzie można obejrzeć z bardzo dobrych miejsc w boksach przeznaczonych dla gości zawodników i z dostępem do strefy VIP. Poza doświadczeniem, które mam nadzieję, że będzie czymś ekstra, przekażę zwycięzcy moją rakietę z autografem, którą wygrałam w tym roku dwa wielkie szlemy – Roland Garros właśnie i US Open. Zapraszam do licytacji, bo cel jest ważny. WOŚP podczas tego finału zbiera na walkę z sepsą” – przekazała na portalu społecznościowym. Do swojego postu dołączyła także zdjęcie z Jurkiem Owsiakiem. Cała sytuacja nie spodobała się byłemu opozycjoniście, Krzysztofowi Wyszkowskiemu, który opublikował na Twitterze bardzo ostry wpis. „Mówili, że ojciec porządny, a tu Jednak zwykła siemana tandeciara; szkoda…” – napisał skandalicznie.

Stanąć w obronie Świątek postanowił nie kto inny, jak Jurek Owsiak. Odpowiedział Wyszkowskiemu za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Droga Igo, bardzo, bardzo przepraszam za wypowiedź Krzysztofa Wyszkowskiego. Jest bez znaczenia dla nas, ale wielu ludzi stając w Twojej obronie rozhuśtało tą głupią wypowiedź. Tyle razy mówimy, nie grasz, nie przeszkadzaj. Bardzo się cieszę, że Twoja rakieta szybuje, a to dopiero początek aukcji. Bardzo podziwiam jako rodzic także Twojego tatę, który jest obok Ciebie, bardzo podziwiam Cię za Twoją wytrwałość, bo wiem, jakie to trudne młodym ludziom zaproponować treningi, treningi i jeszcze raz treningi. Rób dalej swoje, bo robisz to fantastycznie, a ja, będąc już w wieku tak naprawdę Twojego dziadka, mogę tylko powiedzieć, jak bardzo smutnym jest, kiedy za mojej młodości wspaniałe idee Solidarności tak odważne i wiekopomne potrafią zardzewieć, a niektórzy ludzie potrafią je zniszczyć, zepsuć, poszarpać na drobne. We mnie one są i dzięki temu tworzymy wszyscy razem coś takiego jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która ma się dobrze i która, jak widzisz, super się rozpędza, bo na naszym koncie już prawie 2 miliony złotych. W sobotę cała Polska trzyma kciuki!
P.S. Życie płata figle, a Panu, Panie Wyszkowski powiem, bardzo nam Pan pomoże w tej licytacji. Howgh!” – napisał.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/jerzyowsiak
Foto: commons.wikimedia.org (Autor: Zorro2212, Artur Andrzej)