Obajtek się wścieknie! Komunikat Trzaskowskiego rozgrzał całą Polskę: „Nie zostawimy tak tego, skierujemy do UOKiK zawiadomienie w tej sprawie”

31 grudnia Orlen ku zaskoczeniu wszystkich obniżył hurtowe ceny paliw. Przypomnijmy, że miało to miejsce tuż przed przywróceniem wyższej stawki VAT z 8 % do 23 %. Polacy zastanawiają się, czemu ceny przez około pół roku były wyższe. Wstrząsnięty tą sytuacją jest także Rafał Trzaskowski, który upust swoim emocjom dał na swoim profilu na Facebooku. Przekazał, że Warszawa wraz z innymi miastami, nie zostawi tak tej sprawy.  

„Orlen zawyżając marże dorabiał się na Polkach i Polakach. Także na samorządach – już wcześniej łupionych przez rząd. Warszawa też poniosła milionowe straty. Te pieniądze można by przeznaczyć np. na obiady dla dzieci w szkołach. Ale naje się tylko upartyjniony państwowy moloch. Nie zostawimy tego tak. Działania Orlenu nie pozostaną bez reakcji. Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z innymi polskimi miastami skieruje do UOKiK zawiadomienie w tej sprawie. Będziemy działać w obronie interesu naszych miast. Będziemy walczyć w obronie mieszkańców.” – poinformował na portalu społecznościowym prezydent Warszawy.

Czytaj dalej

Źródło: facebook.com/rafal.trzaskowski
Foto: commons.wikimedia.org (Platforma Obywatelska RP, Petro News)