Owsiak doszczętnie rozniósł TVP. Jego wpis w ekspresowym tempie bije rekordy polubień!

Telewizja publiczna od kilku lat wzbudza skrajne emocje wśród Polaków. Związane jest to z bardzo jednostronnym i kontrowersyjnym sposobem przekazywania informacji we flagowych programach informacyjnych stacji. TVP niejednokrotnie bojkotowało również kilka ostatnich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mowa między innymi o zamazywaniu słynnych serduszek WOŚP. Prezes fundacji, Jerzy Owsiak udostępnił za pośrednictwem swojego Facebook’a wpis, w którym podpisuje się pod projektem obywatelskim mającym na celu zaprzestanie nadawania TVP Info. W zaledwie 30 minut, jego wpis zebrał już niemal 2 tysiące polubień!

Pod tym projektem podpisuję się ja i cała nasza Fundacja. W filmie „Fenomen” bardzo rzetelnie, bez żadnych zbędnych komentarzy, opowiedziałem historię powstania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ówczesnej telewizji polskiej. Od happeningu po niezwykle skuteczne działania, o których dzisiaj możemy powiedzieć bez kozery – największa tego typu akcja charytatywna w dziejach Polski. Z telewizją polską graliśmy do 24. Finału. Tuż przed Finałem władzę przejął PiS i było już nawet dla ich gruboskórności i nieliczenia się z niczym za późno, aby stanąć do otwartej wojny z działaniami Orkiestry. Za to skutecznie uczynili już to przy 25. Finale. Nie bawili się w żadne zbędne oświadczenia, przekazywanie jakiejkolwiek decyzji. Nie bawił się w to też Maciej Chmiel, który był szefem „Dwójki”, a przypominam – środowisko rock’n’rolla znało go doskonale z jego działalności muzycznej, więc tym bardziej wiele osób było zszokowanych, że w tym budującym się imperium jednej partii postanowił objąć tę funkcję. A później już poszło. Oceniając działalność TVP, powiem tylko od strony naszej Fundacji – pomijanie wszelkich wiadomości na nasz temat (a przecież to nie telewizja prywatna, a finansowana przez podatników), dyskredytowanie Fundacji, jak chociażby zamazywanie naszego logotypu, czy emitowanie programów, w których sugerowane było, że defrauduje pieniądze pozyskiwane w naszej corocznej akcji, szczucie, przekazywanie fałszywych wiadomości – wszystko to jest udziałem nie maszyn, nie algorytmów, ale żywych ludzi – redaktorów, kierowników produkcji, montażystów – całej masy osób, która wypełnia gmachy polskiej telewizji” – pisze Owsiak.

Czas ukrócić tą nieprawdopodobną, chamską samowolkę, która jest poza wszelką kontrolą i która, co najbardziej bulwersujące, co roku otrzymuje miliardowe dotacje na szerzenie tego języka nienawiści. Pieniądze, o które społeczeństwo prosi się, kiedy nie może dostać skutecznego leczenia. Pieniądze, które bezwstydnie w szalonych trybach samowolki przeznaczane są na bieżące utrzymanie TVP. Dlatego każdy, kto przykłada rękę do TVP – aktor, muzyk, poeta, sztukmistrz, dziennikarz – bierze udział w tym niesamowitym pokazie bezwstydnej manipulacji, jaką toczy telewizja od pierwszego dnia rządów PiS-u. Chociaż wiemy, że w dzisiejszym stanie rzeczy będzie bardzo trudno wywalczyć cokolwiek, to jednak ta walka jest potrzebna. Dziękuję bardzo tym, którzy nie zaprzestają mówić o tym, dziękuję tym, którzy podjęli decyzję, aby nie mieć nic wspólnego z tą instytucją.
Tym, którzy wieścili, że gdy nie będzie przy Orkiestrze TVP, losy Orkiestry będą krótkie, chciałem przypomnieć, że przez 24 lata bycia z telewizją publiczną zebraliśmy blisko 726,5 milionów złotych. W ciągu 6 lat grania poza telewizją zebraliśmy ponad 1 miliard 29 milionów złotych
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: Wikimedia Commons. flickr/Piotr Drabik
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak