Owsiak uderzył w byłą współpracownicę TVP. Nie odpuścił po wyroku sądu, który nakazał mu ją przeprosić!

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak za pośrednictwem swojego Facebook’a poinformował, iż sąd I instancji nieprawomocnym wyrokiem uznał, że obraził byłą już współpracownicę TVP, Barbarę Pielę. Chodzi o sytuację z 2018 roku, kiedy to Piela przygotowywała cykl kukiełkowy dla TVP w programie „Minęła 20”. Przedstawiał on Owsiaka w towarzystwie obecnej wówczas prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, który, jak uznał Owsiak miał sugerować, iż kradną oni pieniądze. Niedługo później podczas jednej z konferencji WOŚP prezes fundacji skrytykował autorkę segmentu. Ta podała go natomiast do sądu. Owsiak nie zamierza jednak odpuszczać.

Ja, Jerzy Owsiak przepraszam
„Ja, Jerzy Owsiak jako założyciel i prezes Fundacji WOŚP, przepraszam Panią Barbarę Pielę za naruszenie jej dóbr osobistych – dobrego imienia, czci i godności podczas konferencji prasowych w dniach 13 i 14 stycznia 2019 roku. Oświadczam, że w swoich przemowach zawarłem bezpodstawne sugestie dotyczące Pani Barbary Pieli naruszające jej dobre imię, godność i cześć poprzez powiązanie jej ze zbrodniami i tragicznymi faktami obozu Auschwitz oraz bezpośrednio z przyczyną śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych Pani Barbary Pieli.
Jerzy Owsiak”
” – czytamy.

Ja nie przepraszam, ja tylko cytuję Panią sędzię. Taki wyrok zapadł w sprawie z Barbarą Pielą, która, tworząc animowany, plastelinowy świat w TVP Info, przedstawiła mnie 3 lata temu w krótkim filmiku, jak kradnę pieniądze zbierane podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kradnę je razem z Panią Prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Filmik wyjątkowo ohydny, obrzydliwy, przypominający narrację rodem z nazistowskich Niemiec. Wśród kradzionych banknotów jest banknot z wyraźną gwiazdą Dawida. To tylko tak dla przypomnienia nieprawdopodobnej szczujni, jaka przez Panią Barbarę Pielę została stworzona i wyemitowana w TVP. Nawet dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP S.A. dosłownie chwilę potem się połapał i przeprosił. Ja powiedziałem głośno, co myślę o tym i Pani Piela podała mnie do sądu, że ją obrażam.
Sąd I instancji nieprawomocnym wyrokiem uznał, że ją obrażam. Wszelkie tłumaczenia, że taki film buduje mega nienawiść, a mega nienawiść w historii świata bywa, że kończy się takimi horrorami jak Auschwitz, czy takimi zdarzeniami jak zabójstwo Prezydenta Pawła Adamowicza podczas Światełka do Nieba. Mnie takie rzeczy bolą i nigdy nie zmienię na ten temat swojego zdania. Pani sędzia w blisko 40-stronicowym uzasadnieniu dowodzi swojej racji. Ja dalej będę dowodził swojej. Dlatego tylko zacytowałem treść przeprosin, których domaga się Barbara Piela, twórca tego przerażającego filmiku. Zresztą możecie go sobie zobaczyć sami i wyrobić na jego temat zdanie
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak